Uyarı! Fibromiyaljiniz varsa bu 16 şeyi yapmayı bırakın

Bu hikaye, “Kendimi Yapmayı Durduran 30 Şey” adlı bir makaleye dayanmaktadır. Bunu okuyarak, onlardan pek çok hakikatin olduğunu ve belirli insanların özellikle de Biz fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromu ve diğer zayıflatıcı durumlardan muzdarip.

İşte fibromiyalji olanların yapmamayı bırakması gerektiğine inandığım 16 şey var:

1. Kendi ihtiyaçlarınızı arka planda bırakmayı bırakın. 

Herhangi bir kronik zayıflatıcı durumunuz varsa, önce kendi gereksinimlerinizi belirtmeniz gerekir. Gezegendeki en sağlıklı insan olsanız bile, ihtiyaçlarınızın hattın arkasına gitmesine izin vermemelisiniz. fibromiyalji kadınlar arasında daha yaygın olduğu için kadınlar ihtiyaçlarını kocası çocukları kiliseye, işler, gönüllü çabaları ve daha önce gelebilir başka bir şey sonra geçen gelmesi gerektiğini söyledi gibi görünüyor gibi bu özellikle doğrudur Eğer. Herkese bir an vermemize şaşmamalı; Ne yazık ki çoğumuz yok.

2. Yanlış insanlarla vakit geçirmeyi bırakın.

Birisi hayatındaki stresi arttırıyorsa, bu stres sizi hasta ediyor. Bu kişiyi kaldırarak stresi ortadan kaldırın. Onları tamamen kaldıramayabilirsiniz, ancak mümkün olduğunda bunlardan kaçınmayı seçebilirsiniz.

3. Holding Holding kinleri.

Tuhaflıkları tutmak gereksiz strestir. Bir kişi hakkında olumsuz düşünceler yaratmamıza ve daha olumlu şeylere odaklanma yollarını bulmaya çalışmamız gerektiğinde sadece olumsuz düşüncelere odaklanmamıza neden olur. Kin devam edelim. Zaman zaman kişiyi zaman zaman düşüneceksin, ama yaptığın zaman, onu en aza indir ve onu sevdiğin birisinin düşüncesiyle değiştir.

4. Herkese her şey olmaya çalışmayı bırak.

Söyleyebilme yeteneği fazla hafife alınmadı. Sıklıkla fibromiyaljisi olan bizler, hayır diyemeyiz veya evet demedikleri zaman suçlu hissetmezler. Herkese her şey olamayız – kendimize her şeyimiz olamayız ve olması gerekmiyor.

5. Kendinize yalan söylemeyi bırakın.

İyi hissetmiyorsun ve birisi nasıl olduğunu soruyor. “Ben iyiyim” cevabını veriyorsun, ama gerçek değil. Onlara söylediğinde gerçek değildir ve kendine söylediğinde kesinlikle doğru değildir.

6. Başkalarına açıklamak için zaman kaybetmeyi bırakın.

Bir şey yapamazsanız, bunu basit tutun   –   sadece hayır deyin ve devam edin. Bunu neden yapamayacağınızı açıklamaya çalışmayın çünkü zaten dinlemeyebilirsiniz.

7. Geçmişi tutmaya çalışmayı bırak.

Semptomlarınızı iyileştirmenin yollarını bulabilirken, şansınız bir daha asla yüzde 100 olmayacaksınız. Her zaman sınırlar olacaktır. Hastalığından önce sahip olduğunuz yaşam standartlarını yeniden kazanmaya çalışın ve o zamanın şimdi de bu olduğunu anlayın. Ne odaklanın   olabilir   yerine kullanılan ne yapmak için yapabilecektir.

8. Eski hatalar için kendinizi azarlamayı bırakın.

Suçluluk ve suçluluk bizim sabit dostlarımızdır. Geçmişte yaptığınız şeylere (ya da yaptığını dilediğin şeylere) vurmayı bırak, ama yapmadım. Geçmişte, bırak gitsin ve devam et. Yine, gelecekte neler yapabileceğinize odaklanın.

9. Başkalarını kıskanmayı bırakın.

Başkalarının sahip olduğu veya başkalarının yapabileceği gibi kıskanç olmak kolaydır. Onların da sınırlamaları olduğunu anlıyoruz. Kimse başka birinin gerçek hayatını, yeteneklerini, engellerini ve sınırlarını göremez. Hayatınızı gerçek ya da hayal edilmiş olan “Jones” a dayanarak değerlendirmeyin. Sahip olduğun şeye odaklan, harika.

10. Şikayet etmeyi bırakın ve kendiniz için üzülün.

Bir defasında bir tüy şöleni için sorun değil, ama asla beş dakikadan fazla sürmemesi gerektiğine inanıyorum ve asla arkadaşlarını davet etmemelisin. Yaşamdaki pozitiflere odaklanın – çok var.

11. Küçük anların güzelliğine bakmayı bırakın.

Gülleri durup koklamamız gerektiğini kaç kez duyduk? Artık onları yapamayacağınız kadar küçük şeyleri takdir etmiyorsunuz. Her gün bir kaç dakikanızı ayırın ve gerçekten keyif aldığınız küçük şeyleri düşünün. Onları bir yazlık partinin ne olduğunu düşündüğünüzde daha sonra tekrar bakabilmeniz için onları yazın.

12. Mükemmel şeyler yapmaya çalışmayı bırak.

Onlar zaten. Tamam, belki de mükemmel değiller ve belki de şimdi olduklarından daha iyi olabilirler. Ama asıl nokta, kusursuzluk yerine gerçekliğe odaklanmanız gerektiğidir. Bir şeyleri iyileştirmek için küçük adımlar atın ve hayatınızın nasıl olmasını istediğiniz fikrine yaklaşın, sürekli olarak ne kadar uzak olduğunuz konusunda sürekli olarak endişelenmeyin.

13. Her şey gibi davranmayı bırak, eğer değilse.

Eğer her şey yolunda   değilse   , doğruyu söylemesi iyi olur. Gerçek bir arkadaş ya da gerçekten seni umursayan biri nasıl olduğunu sorarsa, dürüst ol. Yapmıyorsan “İyiyim” ile yanıt vermeyi bırak.

14. Endişelenmeyi çok bırak.

Hayatın kontrolden çıkmış olduğunu hissediyorsun, belki de öyle. Bu yüzden endişelenme. Hayatın ne olacağı olsun. Kontrol edebileceğiniz şeyleri kontrol edin ve gerisini bırakın. Sürekli endişe sadece sizi daha kötü hissettirir.

15. Ne yapmak istemediğinize odaklanmayı bırakın.

Yarın parlamada uyandırmak istemezsiniz, bu yüzden düşündüğünüz her şeydir ve sonunda kendinizi uykusuz bırakarak sonuçlanırsınız. Tanıdık geliyor mu? Tamam, kes şunu. “Ben istemiyorum…” düşüncesini düşünmek yerine “istiyorum…”. İyi gecelerde Odak tanıdığınız dinlenme   olacak   almak ve şeyleri doğru seçimler yapılmış çünkü ne kadar büyük sen, yarın hissedecek   olan   kontrolünüz.

16. Nankörlük etmekten vazgeç.

Her günün her dakikasına minnettar olun. Müteşekkir olmak için harika bir şey var. Küçük şeylere “teşekkür ederim” de ve söyle. Bunun yerine birisi size “yararsız” hissetmek veya onlar düşeni yaptığını sanıyordum, onlar sadece yapmak istediği her şeyi yapmaya kadar serbest şükretmek yapılan çünkü yapmak istediğim bir şey yaptığını üzgün alma .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!