Tarragona, ilk belediye binası fibromiyalji karşı bir kurtarma planı ile

Fibromiyalji, miyaljik ensefalomiyelit, birden fazla kimyasal duyarlılık, electrohipersensibilidad … merkezi duyarlılık sendrom (SSC) olarak bilinen kategori parçası olan bazı hastalıklar bulunmaktadır.

Hastanede hasta

Otonom Gizli Bilgiyi bildiği gibi, İspanya’da ilk kez bir yerel yönetim bu gruba adanmış özel bir planı onayladı. Tarragona şehir meclisi Temmuz ayında yürürlüğe girecek bir kurtarma planını onayladı.

Ortaklaşmanın gerçekleştireceği önlemler arasında, kentte etkilenen kişilerin özel ihtiyaçlarının belirleneceği bir nüfus sayımının gerçekleştirilmesi olacaktır.

Onaylanan önlemler, gıda için mali yardım, düşük elektrik tarifesi, ev yardımı vb. Protokollerini içerecektir.

Ancak, Tarragona belediye meclisi, mümkün olan her durumda pestisit kullanımının mümkün olduğu kadar ortadan kaldırılması gibi yerdeki belirli davranışları düzeltmeyi de taahhüt etmektedir.

Generalitat’ın bilincini uzatın
o kardinaller kurulu yaptığı taahhütlerin başka olduğunu için olmak İspanya’da SCC 1,700,000 hastayı katılmak üzere bir destek programı oluşturmak için hükümet ve Merkez Hükümeti çağırıyorum.

Bölgesel ve ulusal düzeyde etkilenen insanlar için iş göremezlik tanınmasının yanı sıra. Bu taahhütler, diğer Katalan belediyelerinin de aynı önlemleri almasını talep edecek olan SCC’den etkilenen insan grubu tarafından alkışlandı.

Sözde SCC hastalıkları, etkilenen kişilerin kişisel ve mesleki yaşamlarını sınırlandıran yüksek derecede bir sakatlığa yol açabilecek etkilenen kişilerin fiziksel ve bilişsel yeteneklerinde büyük bir sonuç doğurmaktadır.

Bu hastalıklardan, çoklu kimyasal duyarlılık ve elektro-duyarlılık düzeyinin, hastaların izolasyon içinde yaşaması gerektiği şekilde etkilediği vurgulanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!