Mahkemeler, fibromiyaljinin kalıcı sakatlık ilan etmesinin nedeni olduğunu doğruladı

Bildiride, en tekrarlayan depresyondan muzdarip bir kadın kimya endüstrisinin, psikotik belirtileri olduğu, ciddiyet, boyun ağrısı ve dejeneratif süreç olmaksızın kökün katılımı olmaksızın işlendiği bir vakayı ifade etmektedir. Fibromiyalji ve CFS

Kararında, Katalonya Yüksek Mahkemesi, özürlülük tanımının LGSS konusundaki tutarlı içtihat hukuku üzerinde durmakta, ki bu da “kalıcı sakatlık değerlendirmesinin, esas olarak işlevsel sınırlamalara cevaben yapılması gerektiğini belirtmektedir. çalışanların acı çekmesi. ”

Yönetim Kurulu için, engellilik, çalışabilme yeteneğini azaltan veya ortadan kaldıran ciddi anatomik veya fonksiyonel azalmalar için kapasite kaybı olarak ve iş kapasitesini geri kazanma yeteneğinin sınıflandırılmasını engellemeden anlaşılmalıdır. mevcut da belirsiz veya çok uzun vadeli.

Diğer bir deyişle, sadece profesyonel bir iş için fiziksel olarak imkansız olduğu zaman sayılmamalı, aynı zamanda herhangi bir işin performansının en az verim ile gerçekleştirilemeyeceği herhangi bir faaliyeti gerçekleştirme yetenekleri de korunmalıdır. bu kadar basit, planlama, hareket ve etkileşim taleplerinin yanı sıra dikkat ve ilgi gerektirir.

Durumda, hastanın “özellikle yoğun fiziksel efor sarf etmesini gerektirmeyen sedanter görevler ve yumuşak doğası da dahil olmak üzere her tür işin düzgün performansını engelleyen bir imaj haline gelmesi. ”

“Şu anda, çalışma yeteneğinizi iptal etmek için yeterli yoğunlukta ortaya çıkan, diğer dejeneratif hastalıklar eklenmiş olan bozukluğun ciddiyetinden etkilenir”, karar.

Aday, ciddi psikotik semptomlar, boyun ağrısı ve kök, fibromiyalji ve SCF tutulumu olmaksızın dejeneratif süreç olmaksızın tekrarlayan majör depresyona sahiptir.

Bu nedenle, TSJC’nin devrilmesi kuralı, Ulusal Sosyal Güvenlik Enstitüsü (INSS) tarafından 2013 yılında İşçi Mahkemesi 1 Girona’yı halihazırda vermiş olduğu karara karşı harekete geçirdi.

Fibromiyalji ve CFS ile sosyal eğitimcinin IPA durumu
Durumunda Katalonya Yargıtay Sosyal Odası, 24 Şubat No 1403/2015 (Rec. 6239/2014), ayrıca söz konusu fibromiyalji sosyal işçinin tüm çalışma için IPA pozisyon ve İşçi Mahkemesi’nin kararını doğrulayan ve Ulusal Sosyal Sigortalar Enstitüsü’nün başvurusunu reddeden kronik yorgunluk sendromu.

kronik depresif bozukluk, hafif kognitif bozukluk ve antevenido karpal tünel sendromu ve diğer hastalıklar ile çok gelişmiş fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu, evre III educadora- uğramış ücretli çalışan servisler.

Evi düşünün ve fibromiyalji ve kronik yorgunluk, acı derece önem derecesine göre, bir aktiviteyi yapmak yeteneklerine rağmen, bazı etkinlik ile çalışmalarını yürütmek için gerçek bir otoriteye sahip olduğu kabul edilmelidir.

Performans kapasitesini, kabiliyetini ve verimliliğini ciddi bir şekilde etkileyen, hafif işleri yapamayan, durumun çürütülmesine neden olmayan yoğun ağrının koşullarıdır. dikkate alınmaktan yoksun kalıcı ve mutlak örnek takdir edilmiştir.

Kalıcı sakatlık ayarlanması için LGSS Geri yılında profesyonel iş için fiziksel olarak imkansız değilse kabul edilmemelidir engellilik böyle derecede outthat sorumlu puan olmuştur önemli içtihatlar, aynı zamanda, tutma becerileri olan herhangi bir aktiviteyi yürütmek, bunu en az verimlilikle yapmak zorundadır, çünkü herhangi bir işin performansı, basit olmasına rağmen, programlama gerekliliklerini, hareket ve etkileşimi, aynı zamanda dikkat ve ilgiyi gerektirir.

belirsiz ya da çok uzun olduğu sakatlık ve lacapacité kurtarma çalışma imkanı sınıflandırılmasını inhibe etmeden yeteneği azaltmak veya çalışma yeteneği ortadan kaldırmak ciddi anatomik veya fonksiyonel azalmalar kaybı olarak anlaşılmalıdır zaman mevcut terim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!