Lidokain Yamaları fibromiyalji sorunlarınızda size nasıl yardımcı olabilir?

Fibromiyalji, basınç uygulandığında daha güçlü hale gelen kronik ağrı ile karakterize olan çok rahatsız edici bir durumdur.

Ne yazık ki, kötü haber orada bitmiyor – fibromiyalji de yorgunluk, uykusuzluk ve diğer birçok konu ile karakterizedir.

Aslında, bu problemler çok şiddetli olmasalar bile, endişe, PTST ve depresyon gibi başka sorunlara da yol açabilirler.

Bu durum hakkında bildiğimiz bir kaç on yıl öncesine göre çok daha fazla olsa da, fibromiyaljinin nedeni hala bilinmemektedir.

Konuyla ilgili uzmanlar, bu hastalığın insanları nasıl etkilediğinin nedeninin, iki faktörün (çevre ve genetik) birleşimidir.

Nedeni ne olursa olsun, fibromiyalji uygun şekilde tedavi edilmesi gereken ciddi bir sorundur. Tedavi uygun bir tanı ile başlar, bu nedenle bu hastalıktan etkilendiğinizden emin olmanız gerekir.

Fibromiyalji olabileceğine dair işaretler

Derin kas ağrısı, bu hastalığın en sık görülen semptomudur. Birçok durumda, sabah sertliği ve hassas noktalardaki ağrı eşlik eder.

Fiziksel problemlerin dışında, fibromiyalji anksiyete, yorgunluk ve uykusuzluk gibi bir dizi psikolojik problemin nedeni olabilir.

Ayrıca, fibromiyaljinin ortak bir belirtisi hafıza problemidir. İnsanların hafızasını ve dikkatini etkileyen “fibro sis” denilen şey sıklıkla olur.

İşte fibromiyaljinin sahip olabileceği belirtileri olan sağlık problemlerinin bir listesi:

 • İdrar yaparken ağrı
 • Sık idrara çıkma
 • ağrılı adet krampları
 • Sık baş ağrısı
 • Ekstremitelerde uyuşma
 • Irritabl bağırsak sendromu

Unutmayın, bu problemlerin çoğu doğrudan acıdan etkilenir. Vücudunuz buna tepki gösterir, bu da bir dizi başka soruna neden olan şeydir.

Bu nedenle, bu problemlerden kurtulmak için önce kas ağrısı ile uğraşmak zorundasınız! Lidokain yamaları kullanarak yapabilirsiniz.

Lidokain Yamalar Ağrı Rahatlatmak Yardımcı Olabilir mi?

Lidokain, vücudun belirli bir bölümünde dokuları uyuşturmak için kullanılan bir ilaçtır.

Bu madde, günümüz tıbbında, Dünya Sağlık Örgütünün, her hastanenin sahip olması gereken temel ilaçların listesine eklediği çok önemlidir.

Lidokain, fibromiyaljinin neden olduğu ağrıyı hafifleten çok çeşitli problemler için kullanılır.

Lidokain sıklıkla ya dokuya enjekte edilerek ya da deriye uygulanarak kullanılır. Her ne kadar enjekte edildiğinde daha hızlı çalışmaya başlasa da, bu tür lidokain uygulamalarının kötü yönleri vardır.

En önemlisi, bir dizi yan etkilere, kas spazmlarına, uyuşukluğa, karıncalanmaya, kusmaya ve vizyonda değişikliklere neden olabilmesidir.

Bu yüzden fibromiyaljisi olanlarda ciltte kullanılması tavsiye edilir.

Plana sahip olmadığınız anestezi riskini azaltmak için deriye ve dokulara lidokain uygulamak yerine, özel olarak tasarlanmış yamaları kullanmak daha iyidir.

Licodaine yamaları kullanımı kolaydır ve fibromiyalji ağrınızı rahatlatmak için, hareketinizi etkilemeden maddenin optimal miktarını içerir.

Lidokain yamaları nasıl kullanılır?

Lidokain yamasının uygulandığı yere dikkat etmelisiniz. Daha fazla tahrişe neden olabileceğinden, hasarlı deri üzerine yerleştirilmemeye dikkat edin.

Cilt iltihaplı, hasarlı veya kırık hale gelirse, lidokain yamayı kullanmamalısınız! Yama uygulandıktan sonra tahriş hissedilirse hemen çıkarın.

Tek bir yama, üst üste 12 saat boyunca etkili olacak, ardından kaldırılması gerekli olacaktır. Başka bir lidokain yamasını aynı yere uygulamadan önce 12 saat daha geçtiğinden emin olun.

Yama çıkarılırken dikkatli olunmalıdır, çünkü dikkatle çıkarılmalıdır.

Çocukların veya evcil hayvanların onunla temas etmediğinden emin olmalısınız, aynı zamanda maddeyi vücudunuzun diğer bölgelerine yaymamaya dikkat edin.

Bu yüzden yamalar işlendikten sonra ellerinizi yıkamak çok önemlidir.

 Fibromiyalji için lidokain yamaları

Uyarılar ve yan etkiler

Lidokain yamaları kullanmaya başlamadan önce, maddeye alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir.

Zaten anestezik olarak çalışan bir ilaç kullanıyorsanız, bu maddeyi kullanmamalısınız. Ayrıca, emziriyorsanız veya hamile iseniz, kullanımından kaçının.

Böbrekleriniz, karaciğeriniz veya kalbinizle ilgili problemleriniz varsa, lidokain yamalarının sizin için güvenli olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışın.

Bir ilaca karşı ciddi alerjik reaksiyonlar geçirdiysen de aynı şey olur. Sık olmamasına rağmen, lidokain yamaları kullanırken yan etkiler ortaya çıkabilir.

Bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz, uygulandığı derinin bölgesini tamamen yıkadığınızdan emin olun:

 • deniz tutması
 • zayıflık
 • karışıklık
 • kusma
 • tahammül edilemez
 • hızlı nabız
 • Ekstremitelerin şişmesi
 • deri döküntüleri ve kaşıntı

Lidocaine yamaları yorumları

Lidokain yamaları kullananlara göre, bu tedavi fibromiyaljiye yardımcı olabilir.

Çoğu hasta, yamaların% 5’inin kullanıldığı durumlarda en iyi etkilerin meydana geldiği konusunda hemfikirdir. Genel olarak, her bir yama yaklaşık 700 mg lidokain içerir.

Bu gibi yamalar ağrıyı 12 saat boyunca düz bir yerde tutmalıdır. En popüler yamaların bazıları Endo ve Watson tarafından yapılanları içerir.

Bu iki markanın yamalarına karar verirseniz, ağrının uygulandıktan 10-20 dakika sonra yok olmasını bekleyebilirsiniz. En azından, çoğu kullanıcı bu ürünler hakkında iddia ediyor.

Sonuç

Fibromiyalji ciddi fiziksel ve zihinsel sorunlara yol açabilecek rahatsız edici bir durumdur. Bununla birlikte, iyi bir haber, bunun neden olduğu acıyı azaltabiliyor olmanızdır.

Lidokain denilen madde, fibromiyaljiye karşı savaşta en büyük müttefikinizdir. Ancak, bu ilacı nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor!

Lidokain bazı yan etkilere neden olabileceğinden, yamalar şeklinde kullanılması önerilir.

Bu şekilde, sadece vücudunuza zarar veren doku, vücudun diğer kısımlarını uyuşmadan tedavi edilir. Buna ek olarak, rahatsız hissetmeye başlarsanız, yamayı kaldırabileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!