KLİMATIN Fibromiyalji İLE BİRLİKTE NEDENİYLE OLUŞTURULMASI ..2017 ve 2018?

Fibromiyalji muzdarip hastalar tarafından ortaya ana belirtilerden biri zorluk uyku, yorgunluk, baş ağrısı ve hatta depresyon eşlik şiddetli kas ağrısı vardır.

Birçok hasta iklimde veya aşırı sıcaklıktaki değişikliklerle ağrılarının arttığını söylüyor. Sıcaklıklara karşı aşırı duyarlılık Fibromiyaljinin semptomlarından biri olabilir; Hastalar düşük sıcaklıkların patolojilerini olumsuz etkilediğini ve ağrılarının güçlendiğini bildirmektedir. Soğuk algınlığı nemi, genel durumunu etkileyen acımasız bir combo ile ilişkili olduğunda rahatsızlık daha da kötüdür.

Çok sıcak günlerde, genellikle artan yorgunluk veya aşırı yorgunluk hissi, kas ve / veya eklem ağrısının azalmasına rağmen mümkündür. Özellikle basınç düşükse daha fazla baş ağrısına da sahip olabilirler.

Her vakanın kendine özgü özellikleri olmasına rağmen, kışın daha fazla acı çekenlerin sıcak havalarda daha iyi hissetmeleri ve tersi de geçerlidir. Hastanın en çok hangi iklimsel değişkenleri etkilediğini fark etmesi ve bundan sonra semptomları hafifletmek için bazı önlemler alması önemlidir.

Soğuktan şikayet edenler için öneriler:
Ekstremiteyi kapatmak için eldiven ve çorap giyin.
Vücut ısısını korumak için klozet kapakları
Doğal ışığın avantajlarından yararlanın. Panjurları kaldırın, perdeleri çizin, vb. Güneşin çevreye girişi ruh halini iyileştirir.

Kasları gevşetmek için daldırma veya terapötik banyo yapın.
Yünlü kıyafet giyin. Vücut ısısını korumak ve nemi emmek için ideal bir doğal elyaftır.

Alkol tüketiminden kaçının
Yüksek sıcaklıklar ile başa çıkmak için öneriler:
Güneşe doğrudan maruz kalmaktan kaçının (şapka veya şemsiye getirin)
Salata veya meyve gibi bol miktarda sıvı ve taze yiyecek tüketin.
Dışarı çıkmadan önce ve / veya yatmadan önce soğuk bir duş almak

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!