Kenevir bilimi fibromiyalji hastalarında ağrı için yamalar geliştirir

Gönderen: CAROLINA HENRIQUES

Esrar bilimi

esrar bazlı terapilerin geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir şirket, şirket yakın zamanda sinir ağrısı olan fibromiyalji ve diyabetik nöropati olan kişilerde ağrı kesici iki yeni ilaçların geliştirilmesi açıkladı.

hastanın derisinin içinden emilme ile kan akımı içinde ilacın yapışkan belirli bir miktarın verilmesi, transdermal yamalar olarak iki yeni farmasötik pazarlanan analjezikler.

Transdermal ilaç uygulamasının yolları, vücudun yaralı bir alanının iyileşmesini destekleme potansiyeline sahiptir. Bu uygulama yöntemi, hastaya verilen dozun ek kontrolüne bağlı olarak oral, topikal, intravenöz, intramüsküler ve diğerleri dahil olmak üzere diğer ilaç uygulama tiplerinden daha üstündür.

yama, ya da ilaç yavaş yavaş deri içinden emilmektedir izin vermek için gözenekli bir membran kullanılarak, veya vücut ısısıyla eriyik yapıştırıcı madde içinde ilacın ince tabakalar dahil edilmesiyle, bir kontrollü ilaç salımını sağlar hastanın

Kannabinoidler binlerce yıldan beri çok çeşitli tıbbi uygulamalara sahiptir. Şu anda, bazı hakemli bilimsel yayınlar kannabinoidleri modüle eden temel biyokimyasal yolları belgelemektedir.

Bu yamalar, THC (tetrahidrokanabinol) sonrası esrarda ikinci büyük kannabinoid olan yüksek potens kannabinoid ekstresi (CBD) içerecektir. Ekstrakt yavaş yavaş kan dolaşımına girer ve ardından hastanın merkezi sinir sistemine analjezik olarak etki eder.

CBD, bilinen psikoaktif etkileri olmayan anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir. Araştırmalar, CBD’nin birçok türde ağrı, özellikle de inflamatuar ağrı için etkili bir tedavi olabileceğini göstermiştir. Bazı çalışmalar, CBD’nin inflamatuar ağrıyı tedavi ederken geleneksel ilaçlardan daha iyi performans gösterebileceğini göstermiştir.

“Ülkemizin büyüme kapasitesini arttırmak için çaba harcıyoruz ve bilim adamlarımıza bu formülasyonları yapmak için patentli malzemeler tedarik etmek için kendi ürünümüzü üretmeye çalışıyoruz. Ayrıca, Esrarla ilgili tıbbi uygulamalar için daha fazla potansiyel ihtiyaç araştırmak ve gelişmekle meşgulüz. Bu ilaçları sunma yöntemleri, “bir basın açıklaması Cannabis Bilim CEO’su Raymond C. Dabney söyledi.

“ABD ‘de daha fazla eyalet, esrar ve esrar kaynaklı uyuşturucuların yasallaştırılması için yasalar koyduğundan, burada Esrar Biliminde, büyük büyüyen talebi karşılamak için formülasyonlar ve farmasötik uygulamalar geliştirmeye odaklandık. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bekle, “Dabney düzeltildi.

Fibromiyaljinin popülasyonun% 2-% 8’ini etkilediği tahmin edilmektedir. Fibromiyalji hastaları yaygın kronik ağrı ve basınç altında ağrıya daha fazla yanıt verirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!