KADININ Fibromiyalji VAR MI? BURADA DESTEK İÇİN 25 YOL ARE

Sevdiğiniz kişinin fibromiyaljisi varsa, bunu kendiniz tecrübe etmedikçe neler yaşadıklarını anlamak zordur. Uykuya dalmanız veya sizden daha fazla zamana ihtiyaç duymaları muhtemeldir ve sık sık dışarı çıkmaktan hoşlanmayabilirsiniz. Fibromiyalji ayrıca bir kişinin çalışma, ev işleri yapma, hatta duş ve yeme içme gibi günlük işleri yapmasını engelleyebilir.

Size veya sevdiklerine destek veren bir eşiniz varsa, tüm fark yaratır. Acı çekmemiz ve tükettiğimizden değil. Hayatını değiştir Aynı fiziksel ya da zihinsel (benim kaygı) değiliz, çok şey gitti. Herkesin aynı şeyi hissettiğini biliyorum. 
Bir kişinin kronik hasta ama diğer sağlıklı ise, bu bile güçlü ilişkiler zorlayabilir. daha zor olsa da hiç başka almak ‘ın kronik hastalıklar gibi birlikte, yüz engelleri yerde veya her ikisi eşit ortaklar birçok çiftler için, kesinlikle ilişki içinde imkansız değil oturmak olduğu bir denge bulmak, aslında güçlendirebilir senin Başkalarına olan sevgisini birleştiriyor ve derinleştiriyorlar.

Biz, “Fibromiyalji ve Kronik Hastalığı ile Yaşamak” ve insanların fibromiyalji onların eş ya da partneriniz yardımcı olmak için yollar paylaşmak için “Fibromiyalji Yaşam”, topluluğumuzun istiyoruz. Sevdiğine fibromiyalji gibi kronik sağlık sorunu etkileniyorsa, FQ, belki aşağıdaki yolları daha iyi yaşadıkları anlamak ve onlar için neler yapabileceğini bazı fikir verebilir.

Topluluğumuzun bize söylediği şey buydu:

1. Bir çöküş yaşadıklarında, onları tutun, onların ağlamasına izin verin ve onlar için orada olduğunuzu bilin.

2. Bu konuda yapabileceğiniz her şeyi öğrenin. Sabırlı ol Bunun nasıl bir şey olduğunu anlayamazsınız, ama empati getirin ve partnerinize veya eşinize çok önemli olanları dinleyin. Koşulsuz aşk

3. Eşinizden fibromiyaljisi olan kişileri dinlemelerini ve okumalarını isteyin.

4. Kendilerini suçlu hissetmekten kaçının. Güvenlik ve sevgiyi ver. Yatağa uzan ve onları tut, onlara uzun zamandır orada olduğunu söyle. Ve demek istediğim!

5. İlk önce onlara inanın, ikinci sırada destek olun, her zaman üçüncü olun ve pratik olarak ilişkinize ağırlık verin. Bunu sizden daha fazla planlamıyorsunuz ve siz ikiniz birlikte buradasınız, bu yüzden onların hem yolculuktan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olun. Sahip olduğunuz daha fazla destek, kendi fitness ve sağlık seviyenizi ne kadar çabuk bulacak olursunuz, ancak bu uzun bir zaman alacaktır ve sizin yanınızda olmanız ve fiziksel ve duygusal yükünüzü olabildiğince azaltmanız gerekecektir.

6. Sevgiyi gösterin ve yeniden etkinleştirme anında çok fazla soru sormayın

7. Onlara iyi bir sıcak banyo verin, saçlarını yıkayın, onlara yardım edin, kurutun ve fırçalayın. O zaman sadece dinlemek güzel olurdu.

8. Hastalığı anlamak, sabırlı olmak, ev içi görevleri paylaşmak, başkalarının hastalığın doğruluğunu sorgulaması durumunda destekleyici olmak, bu hastalığın kimsenin suçu veya cezası olmadığını unutmayın. Her şeyden önce, etkilenen kişiyi sevmekten asla vazgeçme.

9. Kağıtlarınız tersine döndüğünde, sevginizin ne yapmasını istediğinizi yapın.
Her şeyden önce, nazik, sevecen, sabırlı ve eğlenceli ol

10. Arıza, sempati ve kendi kendine bakım yok. Bazen sadece kendime bakabilirim … haftada bir kez akşam yemeği hazırlarım. Vac ya da duşu temizle. Unutmayız, aynı şekilde bir şeyleri toplayamayız, ya da yapamam, on kilo ve yoruldum.

11. Sadece söylediklerini dinlemezler, ama onlar gerçekten dinlerler!

12. Ağrının farklı yönleri hakkında sıkça bilgi alın, yardımcı olabilecek küçük şeyler getirin: buz paketleri, ilaçlar, içecekler, ısıtma yastığı … Onları kurtarın ve bunları ne kadar çıkarmak istediğinizi söyleyin. Mücadelelerinizi anlayın, araştırın

13. Eksiklikleri gidermek için boşlukları doldurun. Derin beklentileri ifade etmeleri ve bilinmeleri ve daha sonra bunları başarmanın nasıl imkansız olabileceğini anlamalarıdır. Yaratıcı ol Acı veya hafta sonları uyumak için ihtiyaç duyuyorum, ama temizlemek istiyorum, plajı taramak, deniz kristalleri aramak, kayık ama sınırlı, voleybol oynamak (Artık yapamam) Şahsen, hareketin iyileşmek için gerekli olduğunu düşünüyorum. karıncaya kadar alt bacaklarım acıyı başlatmaya başlar. Eğer basmış olduğum bir shin gibi hissediyorsa, harika hissettirdiği için. Kenarları ve bir yaz sağlıklı ve normal insanı yönlendirecek pencereleri boyayorum. İki tane alacak. Bununla iyiyim. Bu, düşük beklentilerin bir örneğidir, ancak bu saygım ve gücümüzü güçlendiren hedefler elde etmeme yardımcı olur.

14. Asla tembel olduğunu söyleme

15. Asla kesmeyin çünkü iyi hissetmiyorlar ya da bir kez yapabilecekleri şeyleri yapamıyorlar. Her şeyi anlamıyor olsanız bile anlamak.

16. Onları stresli durumlardan uzak tutun. İhtiyaç duyduklarında dinlenmelerine izin verin.
Eğer bir yerde yaşamak mümkün ise, barometrik basınç çok değişmez, ağrı!

17. Aptallar için Fibromiyalji denen harika bir kitap var. Oğlum okudu. Kaç kere bilmiyorum. Gerçekten anlamak ve yardım etmek istedi. Öte yandan kocam bir ay içinde ayrıldı.

18. Gücün kan alarak iğne gibi kaçtığını hissettiğimi söylediğimde, lütfen dinlenmeme izin verin, çünkü grip ve terin ağrısının teri, köşenin köşesinde. Daha önce olduğu gibi işlev göremeseler de, hala ailenin değerli bir üyesi olduklarını ve yük olmadıklarını anladıklarından emin olun.

20. Partnerinizden sizden ne isteyeceklerini sorun ve istediğiniz şekilde yardım etmek istediğinizi bildirin. Her küçük iyilik ya da yardım benim için bir fark yaratıyor, ama hepimiz farklıyız. Bazıları mümkün olduğunca bağımsız olmayı tercih ediyor. Birçoğu, istediklerini veya ihtiyaç duyduklarını otomatik olarak varsaymadan önce sorulmayı tercih eder. Neyin istendiğini ve gerekli olduğunu bilerek sormadan yardım etmek veya evde yardım etmek için teklifler yapın. Bazılarımız yükü başkalarına yükledikleri için suçlu hissediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!