JAKĄ Nerwicę potyliczną? JAK jest to związane z fibromialgią? 

Jedna z najgorszych rzeczy na temat fibromyalgii, jak również przewlekłego bólu i zmęczenia, powinna stanowić zagrożenie dla fibromialgii w wielu innych stanach, takich jak choroby autoimmunologiczne i szczególnie bolesne przewlekłe bóle głowy.

Szacuje się, że do czterdziestu procent osób z fibromialgią cierpi na migrenę lub jakąkolwiek inną postać uporczywych bólów głowy. Ale, podobnie jak fibromyalgia, trudno jest przejść do sedna tego, co powoduje ból głowy. Podobnie jak fibromialgia, migreny są często błędnie diagnozowane. W rzeczywistości niektórzy ludzie cierpiący na uporczywe bóle głowy cierpią na migrenę, ale na związany z nią stan nazywany nerwobólem potylicznym. Czym jest nerwoból potyliczny? Jak to się wiąże z fibromialgią? Co można zrobić, żeby go leczyć?

Eural neuralgia potylica?

Nerwica potyliczna jest zaburzeniem, które powoduje przewlekły ból u podstawy czaszki. Ludzie często opisują to jako telefon komórkowy lub elektryczny nóż podobny do odpływu mięśni. Ból zwykle promieniuje z tyłu głowy i szyi na boki głowy lub za oko.

Źródło choroby tkwi w nerwach potylicznych. Są to ścieżki nerwowe z tyłu szyi i kręgosłupa od strony głowy na głowie. Czasami jednak obrażenia lub stany zapalne tkanki mięśniowej z powodu kręgosłupa zaczynają naciskać na te nerwy. Prowadzi to do stanu zwanego neuralgią popółpękową, w której nerwy zaczynają wysyłać sygnały bólu do mózgu.

Powoduje to objawy podobne do migreny, co utrudnia diagnozę choroby. Lekarze mogą zdiagnozować chorobę, wykonując fizyczny egzamin, przyciskając palec do podstawy czaszki, aby zobaczyć, czy ból się pogarsza. Mogą również podać coś, co nazywa się blokadą nerwów, co przerywa interakcję między żebrami, co może pomóc udowodnić, że jest to raczej migrenowa nerwoból.

Ale istnieje wiele różnych stanów, które mogą prowadzić do neuropatii, więc może ona wpływać na osoby z fibromialgią częściej niż populacja ogólna.

Ponieważ jest związany z fibromialgią?

Fibromialgia naraża Cię na inne choroby, a niektóre z nich są również czynnikami, które przyczyniają się do nerwobólów. Na przykład cukrzyca jest częstą dolegliwością osób z fibromialgią. A ból ​​w nerwach cukrzycowych może znacząco przyczynić się do ryzyka nerwobólu potylicznego.

Wiemy również, że posiadanie fibromialgii powoduje większe prawdopodobieństwo rozwoju chorób autoimmunologicznych. Choroba autoimmunologiczna to choroba, w której układ odpornościowy organizmu zaczyna atakować tkanki ciała. Powoduje to bolesne zapalenie w całym ciele. A powszechną chorobą autoimmunologiczną jest coś, co nazywa się arteritis. Zapalenie tętnic powoduje stan zapalny w ścianach naczyń krwionośnych. To zapalenie może wywierać nacisk na nerwy potyliczne i może powodować nerwobóle.

Fibromyalgia również wydaje się wpływać na nerwy. Fibromyalgia wydaje się powodować nerwy do wysyłania sygnałów bólowych do mózgu. Możliwe, że te same nerwowe połączenia mogą przyczynić się do objawów nerwobólu potylicznego.

Dlatego istnieje wiele możliwych przyczyn, dla których fibromyalgia może przyczynić się do choroby, ale prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy masz to, co możesz zrobić, aby ją leczyć.

Jak sobie poradzić?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić natychmiastową ulgę. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to trochę odpocząć. Poruszenie szyi może pogorszyć ból. Zamiast tego usiądź i nałóż ciepły kompres na tył szyi. Masowanie mięśni karku może pomóc, na przykład leki przeciwbólowe bez recepty.

Twój lekarz może również przepisać serię leków, które mogą złagodzić objawy. Twój lekarz może przepisać środki zwiotczające mięśnie, aby złagodzić napięcie napiętych mięśni. Mogą również przepisać zastrzyki steroidowe, aby zmniejszyć stan zapalny w tkankach.

Ponadto lekarz może wykonywać regularne zastrzyki bloku nerwowego. Takie bloki nerwowe znikają po tygodniu lub dwóch, możesz mieć serię zabiegów, aby pomóc kontrolować objawy.

W połączeniu z odpoczynkiem i ciepłymi okładami, te leki są zwykle wystarczające, aby pomóc w rozwiązaniu najgorszych objawów choroby.

Więc cierpisz na nerwobóle? Czy uważasz, że jest to związane z twoją fibromialgią? Daj nam znać w komentarzach

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!