Sun. Oct 1st, 2023

Fibromiyalji tarafından üretilen etkilerle baş etmek oldukça zordur ve hastaların semptomları iyileştirmek için yapabileceği bazı şeyler vardır. Ne yapmamak gerektiğini öğrenmek ve böylece FM krizlerini önlemek gerekir.

Fibromiyalji hastalarının tartıştığı ve onlardan kaçınarak bu hastalığın semptomlarını kontrol edebildiğiniz 9 yanlışı paylaşıyoruz.

Hata 1 Eklemci Hatası 1.- Acıyı takip etmeyin.

Fibromiyalji size sürekli ağrı var, yüzden sen iyileşme belirli yapılarını belirlemek, yanı sıra azaltmak ya kötüleştirebilme yapılan öğrenebilirsiniz bununla, ağrı artar bilmeniz gereken günlük tutmak gereklidir.

İlaçlar Artricenter Error 2.- İlaçlarla ilgili birçok beklentiniz var.

Fibromiyaljinin semptomlarını kontrol etmek için kullanılan ilaçlar tüm hastalarda aynı sonuçlara sahip olmayabilir, aynı zamanda birçok kişinin alternatif tedavi aldığını da unutmamak gerekir. Sadece sizin için tasarlanan iyi bir tedaviye sahip olmak için bir uzmanla birlikte çalışmak gereklidir.

Hata 3 ArtricenterError 3.- Diğer hastalıklardan ilaç almayı reddetmek.

Doktorlar, normalde depresyondan muzdarip kişiler tarafından alınan antidepresanlar gibi diğer hastalıklar için onaylanmış ilaçları reçeteler, ancak Fibromiyalji hastalarının çoğu, onları aldıklarında semptomlarında azalma olduğunu gösterir.

Hata 4 Eklemci Hatası 4.- Diğer alternatifleri denemeye cesaret etme.

Fibromiyalji için geleneksel ilaç olarak kabul edilmeyen pek çok alternatif tedavi vardır, ancak birçok hasta bunlardan olumlu sonuçlar almaktadır. Bunların bir örneği, birçok kişinin Fibromiyalji krizine neden olan stresi kontrol etmesine yardımcı olan yogadır. Diğer tedaviler hidroterapi, meditasyon ve tai chi’dir.

Hata 5 ArtricenterError 5.- Yanlış doktora uyun.

Tüm hastalar GP’lerinin Fibromiyaljiyi tedavi edebileceklerini umarlar, maalesef çoğu zaman bu durum hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığından ve tüm tedavi seçeneklerini bilmiyorlar. Doktorunuzun hastalığınızla ilgili size yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yaptığını hissetmiyorsanız, romatoloğa katılmak tavsiye edilir.

Eroor 6 ArtricenterError 6.- Hastalığınızı reddetme.

Bir çözüm bulmanız, daha iyi bilgi sahibi olmanız, her şeyi okuyabilmeniz ve hastaların kendilerine yardımcı olmak için buldukları farklı yollar hakkında bilgi sahibi olmanız için zaman kaybını temsil ettiği için hastalığınızı reddetmeyi bırakın.

Hata 7 ArtricenterError 7.- Ailene güvenmeyin.

Aile desteği, FM’li hastalar için her şeyden önce olmalıdır, bu yüzden nelerden geçtiklerini anladığından emin olun.

Hata 8 Arthricenter Hatası 8.- Hastalığınızdan bahsetme.

Herkesin sizi dinlemekten bıktığını düşünürseniz bile, bir arkadaşımıza veya güvenecek birisine, durumunuz hakkında konuşmaktan çekinmemeye ihtiyacımız var. Onlara Fibromiyaljinin size neden olduğu acıyı ve nasıl hissettiğinizi anlatın, bu onların ruh halinizi veya kararlarınızı daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Hata 9.- DeError 9 Artricenterjar, Fibromialjinin hayatınızı kontrol ettiğini.

Fibromiyaljiniz olduğunda, kesinlikle kötü hissettiğiniz günlere sahip olacaksınız, o anlarda semptomlara izin vermeyiniz; Yaşadığınız acı, depresyon, stres ve hayal kırıklığı sizi suçlu hissettiriyor. Sürekli acı çeken herkes bu şekilde hissedecektir, ancak suçluluk ve umutsuzluğa kapılmaz.

Bunun yerine, zihninizi ağrıdan uzak tutan, dikiş dikme, arkadaşlarla zaman geçirme veya kendinizi iyi hissettirecek başka hobbiler yapma gibi aktiviteler arayın.

Hastaların birçoğu, hastalığın hayatlarına girmeden önce sahip oldukları neşe ve istikrar arasındaki dengeyi bulmak için hayatlarını değiştirmek zorundadırlar.

FM belirtilerini kontrol etmek için birçok tedavi, ipucu ve fikir var ama asıl şey vazgeçmek değil. Fibromiyalji hala hayat mutluluk verici, mutluluk dolu olabilir, fırtına geldikten sonra, tedaviler, destek grupları ve kararlılığınız olarak, sonunda birçok fayda getireceğini unutmayın.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
error: Content is protected !!