Fibromiyaljiyi vurduğunuzda ne olur? 8 Kötü Fibromiyalji Belirtileri Biliyorum!

Çoğunlukla omuzlarda, bacaklarda, sırtta ve vücudun diğer bölgelerindeki ağrıdan şikayetçi olabilirsiniz, ama ne kadar acı olduğuna dair bir fikre ne oldu?

Başka hangi sıra dışı ve nadir belirtilerle karşılaşıyorsunuz? İlerleme günü bitirir mi? İzin verildiğini düşünmüyor musun?

Fibromiyalji, beyninizin acıların işlenmesinde çıldırdığı romatizmal bir hastalıktır. Şaşırdın mı?

Fibromiyaljide, normal beyin ağrı sinyallerini güçlendirir ve çoğu zaman vücutta yaygın ağrılar yaşar. Günlük rutinde meydana gelen acı belirtilerini her şeye atıyoruz.

Ağrı ve diğer semptomlar kontrol edilemez ve belirtileri ile başa çıkmak için başka bir yol alırsak ilaçlar ve diğer tedaviler hariç, bizim durumuna dikkat.

Fibromiyaljinin olası nedenleri, kitlesel fiziksel travma veya psikolojik strestir. Fibromiyalji karmaşık bir hastalıktır. Ve sunumunuz kişiden kişiye değişir.

Ancak, yeni bir çalışmada fibromiyalji tanısı genç insanların yaşam kalitesiz ve fibromiyalji yaşlılar ile karşılaştırıldığında daha şiddetli belirtilere sahip olma eğilimi olduğunu ortaya koydu.

Yani hatta sizin beklenti daha ciddi şeylerin belirtisi olabilir, çünkü hayatında meydana bireysel anormal belirtiler görevden çalışmayın.

Aşağıda, fibromiyaljinin en kötü belirtileri göz önünde bulundurulmalı ve tıbbi acil durumun her seferinde şiddetlendiği bildirilmelidir.

1- Yangında ağrı

Evet! Fibromiyaljiye bağlı ağrıya dayanamaz. Vücudunuzun farklı bölgelerinde bıçak, iğne ve iğneler, yanma, karıncalanma veya karışık ağrı yaşarsanız, fibromiyaljiye uyku bozuklukları neden olduğundan, döngü seviyelerine ve uyku enerjinize dikkat edin.

Fibromiyalji ağrısı ile ilgili ilginç gerçek, görünür bir sebep olmaksızın ortaya çıkar. Bazı insanlar, zaman değiştiğinde ağrı duyulurken, başka bir grup insan, herhangi bir psikolojik strese veya duyguya maruz kaldığında ağrının zirvede olduğunu bildirmiştir.

Aslında, Romatoloji Dergisi’nde, bir çalışma fibromiyaljisi olan kişilerin 11 ila 18 puan olduğunu bildirmiştir.

Sen nedeniyle fibromiyalji için kalça köprücük, dirsekler, sırt boyun, yukarı sırt üst göğüs, sırt üstü, ağrı ve üst ve orta hissedebilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu insan da herhangi bir beat stimüle aktivasyonu olduğunda ağrı rekürrensi rapor etmiştir.

2- Bitkin ve yorgun hissetmek

İşyerinizde yoğun bir gün geçirdiniz ve bir kararı nakit olarak vermek için yarım saatlik bir şekerleme hizmetine ihtiyacınız var. Son derece düşük, monoton ve yumuşak hissediyorsunuz. Bu neden oluyor?

Kestirmiş olsanız bile, yine de hiçbir şey değişmedi ve düşük enerji seviyeniz var. Bu durumun nedeni fibromiyalji olabilir!

Bildiğiniz gibi, ağrının fibromiyaljinin kardinal belirtisi olduğunu biliyorsunuz, ağrılar nedeniyle geceleri uykunuzu rahatsız etmiş olabilirsiniz.

Uyku kalitesi bozulursa, tüm biyolojik saatiniz etkilenir ve sonuçta fonksiyonel aktivitelerinizi tehlikeye sokar.

3 dokunuş

fibromiyalji ve dokunma duyarlılığı

Bu belirti, bir şeyin seninle yanlış olduğunun mutlak göstergesidir. Hassasiyet   her koşulda yaygın değildir , ancak fibromiyalji olan kişiler için bu durum yeni değildir.

Hiperestezi ve hiperaljezi Fibromiyaljili kişilerde iki tip   dokunma duyarlılığı bulunmuştur   .

Duyusal uyaranlara aşırı duyarlı iseniz, bu durum hiperestezi olarak bilinir ve duyusal uyaranlara bağlı olarak ağrı hisleriniz artarsa, bu durum hiperaljezi olarak adlandırılır.

Şiddetli vakalarda, hem hiperestezi hem de hiperaljezi oluşabilir, ancak yoğunluk değişebilir.

Koku hassasiyeti 4-

Dokunma hassasiyeti nedeniyle koku duyarlılığı gelişebilir. Fibromiyalji, enerjinin göstergesidir ve dokunma, gürültü ve ses krizine daha duyarlı olduğundan, beyninizin gürültü sinyallerini işlemesi için bir sorun olur.

Bununla birlikte, gabapentin antikonvülzan ilaçlar (Neurontin) duyarlılıkların azaltılmasına yardımcı olabilir. Doktorunuzla konuşun ve ilaç alın!

5- bol terleme

Ancak, egzersiz ve diğer yorucu egzersizlerden sonra aşırı terleme kabul edilebilir, ancak günlük yaşam aktivitelerini yapmak için çok fazla terliyorsanız,     bunu ciddiye almanız gerekir.

ateşle karıştırılmamalıdır, çünkü bu otonom disfonksiyon nedeniyle gerçekleşmektedir. Artan terleme, vücut ısınızın korunmasına yardımcı olmaz.

Vücudun sıcaklığı kontrol altında değilse, yaşam için bir tehdit olabilir. Bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapın ve termoregülasyonunuzu korumak için serin ve kuru kalmayın!

Anksiyete ve depresyon 6-

Ancak, toplumumuzda üçte biri en az bir kez anksiyete ve depresyondan muzdariptir.

Ağrı Dergisi 2015 yılında bir çalışma yayınladı ve fibromiyalji hastalarının daha sık depresyon ve anksiyete riskinin arttığını ve depresyonla mücadele eden kişilerin fibromiyalji gelişme riskinin arttığını buldular.

Anksiyete ve depresyondan muzdarip hastalar, kronik ağrı algısını düzeltti. Bu nedenle, akıl hastalığı fibromiyaljinin gelişimine katkıda bulunabilir.

7- kronik baş ağrıları

Aşırı stres alırken boyun, üst vücut kasları ve omuzları gergin ve sıkıdır. Sonuç olarak, bu bir migren baş ağrısına veya baş ağrısına yol açacaktır.

Devam eden bir baş ağrısına yol açarsa, hemen kontrol eder, çünkü uyarı işareti de olabilir.

8- Mide sindirim sistemi

fibromiyalji ve sindirim problemleri

Yukarıdaki belirtilerle birlikte, sindirim sisteminiz bozulursa, fibromiyaljiden kaynaklanır.

Karın ağrısı da hissedebilirsiniz. Hatta, kramp, diyare ve kabızlık da görülebilir. Aslında, irritabl bağırsak sendromu (IBS) olan birçok hasta nadiren fibromiyalji tanısı alır.

Sindirim rahatsızlığı içecekler ve diğer yağlı gıdaların bile terk kurtarma değilse, fibromiyalji sindirim sorunlarına bağlantısı olabilir.

Şüphesiz, fibromiyaljinin en kötü ve ilk semptomu bir acıdır, ancak belirtileri sınırlı değildir. Ağrınız ne kadar yayıldıysa, belirtiler daha da kötüleşecektir.

Ancak, nasıl toplandığınız ve semptomların tedaviye ne kadar erken geldiği  , ilerlemenizde çok önemlidir   .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!