Fibromiyaljinin Nasıl Olduğunu Hayal Etmenin 16 Yolu

Birisine fibromiyalji olduğunu söylediğinde, kendini şaşkın bir bakışla bulabilirsin. “Bu nasıl?” Aslında, cevaplanması zor bir soru: Bir  kimsenin bu acı düzeyini ya da ortaya çıkabilecek zorlukları hiç yaşamadığı zaman fibromiyaljinin nasıl hissettiğini tarif etmek kolay değildir  .

İnsanların fibromiyaljinin ne olduğu hakkında bir fikir edinmelerine yardımcı olmak için, güçlü topluluğumuzu, bunu hissetmeyen birine nasıl tarif edeceğini paylaşmalarını istedik. Onların cevapları, fibromiyaljinin gerçekliğini, sağlıklı insanların anlayabileceği ve sempati duyabileceği sözlere dönüştürdü.

Topluluğumuzun bize söylediği şey buydu:

1.   En kötü hastalıkları, yorgunluğu ve acıyı düşünün ve kafanız derin bir siste olup hastaneye gitmeyi düşündüğünüz derin bir sisin içinde. Şimdi her gün bu şekilde hissettiğinizi ve hastaneye giderseniz muhtemelen hastaneye gideceğinizi düşünün. Kötü bir şey bulamazsınız ve size evlerini gönderirler ve aile doktorunuzu görmelerini söylerler. Bu, fibromiyaljidir. ”

2.   “Günlerce uyandığınızı hayal edin, sanki günlerde uyuyamıyormuşsunuz gibi.” Yatağa uzanırken, kalkmak ve banyoya gitmek için enerjiyi toplamaya çalışırken, “Başka bir gün gidebilir miyim?” Öyleyse ne yaparsan yap, en küçük işler bile, sanki ıslak betondan beline kadar uzanıyormuş gibi görün.

3.   Bir telefonun “resmi. Orada pilden tasarruf etmek için denemek için tüm uygulamaları kapatın. Eğer şanslıysanız olursa olsun şarj deneyin ne kadar zor, asla,% 50’sinden fazlasını şarj eder. Şarj cihazı ile yanlış bir şey, ama yardımcı olmuyor Kısa bir süre içinde hızla yüzde sıfıra iner. Şimdi bir otobüsle vurulduğunuzu hayal edin ve siz de telefonsunuz. ”

4.   “İnsanlara şunu söylerim” Grip olduğunda ne hissettiğini biliyor musun? Vücuttaki acılar ve acılar, her şey saçları ve tırnakları acıtıyor? Evet, benim güzel günlerim. ‘ ”

5.   “Şimdiye kadar yaşadığınız en kötü grip düşünün ve üç merdiveni doğrudan bir kovana bırakarak ona katılın. Bu, fibromiyaljidir.”

6.   “Benim için, fibromiyalji kafa karıştırıcı ve puslu bir düşüncedir ve kötü bir değişim gününde, normal bir şekilde acıya neden olan kalın jöleyi atlatmaya çalışıyorum gibi hissediyorum.

7.   ”   Grip geçirirken vücudunuzun bir araba kazası geçirmiş gibi ve bunlardan hiçbirini bitirmediniz.”

8.   “Bu hastalıkla ilgili en kötü şey, onu hayal edemeyeceğinizdir. İnsanların ilk 10’u listeledikten sonra halkın kaybettiğini düşündüğüm birçok semptom var. Çoğu zaman fibro hissi olan insanlar oluyor.” çok yalıtılmış ve bunu anlayan insanları bulmak için çevrimiçi topluluğa dönün. ”

9.   “Bazen elbiselerimi çıkarıp aynaya baktığınızda, ben beklemek için bedenim acıyor çünkü ince her yerde görüyorum ve o zaman insanlar sürebilir çünkü çürükler sahip olmak ister zaman çok. Sonra kez orada acıyor benim acım gerçekten. ”

10.   ”   . Eğer nereye basın veya ne kadar bilemezsiniz hariç onları topları olanlar masaj koltukları ile yapılan bir battaniyeye sarılmış bir börek düşünün. Vücudumun derin kasları vurmak sanki öyle Bazı günler diğerleri bulurken art arda tenim ham olduğunu. benim oksijen ağırlık ve ağrı nedeniyle sızıntı sanki tüm zaman, açıkça düşünemiyorum. “

11.   “Vücudum bir kamyonla ya da başka günlerde vurulduğu gibi görünüyor, birinin pimleri delip vurarak vahşice bir bebeği var.”

12.   “Kusmayı isteyen aşırı ağrı”. Düşünmek, yemek yemek, uyumak ya da “normal” şeyler yapmak zordur. Sensörlerin kapalı. Gürültü bir mağarada sesler gibi görünüyor, her şey kendini tekrar ediyor. Koku onu rahatsız ediyor. Işıklar gözlerini acıtıyor ve karnaval yolculuğu gibi başım dönüyor. ”

13.   “Bu prenses ve bezelye sendromdur … tüm olası duygular bir deprem hissetmek bir köprü üzerinde veya bir koşu bandı yakınında olmak. Yoğunlaştırmak. Sen hiç kimsenin sahip şeyleri kokusu. Ve gibi şeyler fişten olamaz canlı ışıklar.

14.   ”   Nasıl kaslarda atı Charlie almak için bilmediğiniz. Yemek için dışarı çıkmak zaman, sürekli büküm koltuk Hep yorgunsun. Sırtını kıvrımları çünkü, hatta koyu kahve kızartma tam fincan düzeltemez edecek bu “

15.   “Yoğun ve ağrılı kasları olan yoğun bir antrenmandan sonraki gün gibidir. Güneş yanığına ve baş ağrısına, daha sonra gribin.” Yorgunluk, kanınızın damarlarınızda çimento haline geldiğini hisseder. ”

16.   “Bazen, gençken sizden birine meydan okurken, dilinizle davul çaldığında ne olduğunu hissettiren ciddi bölümlerim var. Ağrı kesici ilaçların gelmesinden yaklaşık bir saat önce hissediyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!