Fibromiyaljinin beş garip belirtisi

Fibromiyalji, yaklaşık 5 milyon kadın ve erkeği etkileyen bir hastalıktır, ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınların çoğu.

Fibromiyalji olanlar sürekli kronik ağrı ve sürekli yorgunluk diyebiliriz, sendromun imzasının iki belirtisidir.

Ancak bu durum fiziksel acıdan ve sadece fiziksel değil, zihinsel ve duygusal olan bir tükenmenin ötesine geçer.

Kurbanın kastettiği tek bir fibromiyaljinin başka belirtileri vardır ve nelerden geçtiklerini anlamak isteyen sevilen aile ve arkadaşların etrafındakilere ciddi bir meydan okuma sunar.

Fibromiyaljisi olan ve hatta kaybının gerçek ismini hala bilmeyen insanlar bile vardır.

Deneyimlerini ve acılarını fibromiyaljili diğer hastalardan paylaştılar, ancak henüz teşhis edilmediler. Bütün bunlardan emin olabilirsiniz.

Bunlar daha az bilinen fibromiyalji göstergelerinden bazılarıdır. Bu semptomların bir kombinasyonunu paylaşırsanız, bu durum için profesyonel bir teşhis ve tedavi aramayı düşünebilirsiniz.

Allodynia Allodini’den  
muzdarip değilseniz, muhtemelen arkada bir arkadaşına tokat atmanın ya da omuzların ovuşturulmasının acı verici bir acıya yol açması pahasına pahalıdır.

Allodini, dokunma duyusuna duyarlılığı artırma durumudur, bu da büyük temasların normal rahatsızlık ve ağrı derecelerine neden olmasını sağlar.

Fibromiyaljili kişilerin cilt hassasiyetinde bir artış yaşayabilecekleri birçok farklı sebep vardır.

Kronik ağrı, fibromiyaljinin ana semptomu, fibromiyaljinin, cildin dış tabakalarındaki sinir uçlarına zarar verdiği kişilerin üçte birinden fazladır.

Beyin ağrısında kronik ağrının artmasına neden olan aynıdır, çünkü ağrı sinyallerini yeniden iletmeye adanmış Misfitler.

Antagonistler Bazen NMDA reseptörleri adı verilen ilaçlar yardım için reçete edilir. Ve bazen yaparlar.

Allodini’nin durumu da uyku yetersizliği ile bağlantılıdır. Bu nedenle fibromiyaljinin tedavisinde egzersiz, fizyoterapi ve stres azaltma tekniği ve rahatlama yaygın yaklaşımlardır.

Fibromiyaljinin bu belirtisi için artan koku duyarlılığı,  
benzer şekilde beynin işlediği ve işlendiği gibi allodini durumundan çok uzak değildir.

Bir noktada, beyinde ayrılması, sınıflandırılması ve işlenmesi için enerjiye gereksinim duyan seslerden, kokulardan ve vizyonlardan alınan büyük miktarda duyusal bilgi olarak düşünülemez.

Beyin tüm bilgiyi bir seferde sıralamakta zorluk çektiğinde, girdiler tepkilerin artan duyarlılığına yansır.

Fibromiyalji tedavisi, doğada tüm vücuda yönelik olma eğilimindedir. Bazen nöbetlerin önlenmesi için reçete edilen ilaçlar, bu yüksek hassasiyetlere karşı koymak için kullanılabilir.

beyin sisi

beyin sisi

Fibromiyaljinin bu şiddetli semptomu, bazen fibro sis olarak adlandırılan, sendrom etkisine sahip çok ağrılı bir hastadır.

Ortak kelimelerin bulunamaması veya yerini değiştirememesi ile karakterizedir. Kısa süreli hafıza kaybı ve hatta her bir olayda 30 ila 60 saniye arasında sürebilen tam dağınıklık döneminin düzensiz bölümleri tarafından vurgulanır.

Akrabalarının isimlerinin kötü olması ve hatayı fark ettiğinde doğru ismi bulmada bir gecikme olayı nadir değildir.

sis beyninin zayıf uyku ve uyku alışkanlıkları, düşük tiroid seviyeleri ve teşhis edilmemiş enfeksiyonlar gibi faktörlerin bir kombinasyonunun sebebini bulma eğilimi vardır.

Konuşmayı düzenleyen beynin temporal loblarına yetersiz kan akışı, genellikle fibro sis yeteneğine sahip bir faktördür.

Romatologlar arasındaki ortak düşünce, tedavi almak ve kaliteli uyku uzmanlarından daha iyi uyku alışkanlıklarını öğrenmek, bu klasik fibromiyalji bileşenine karşı yararlı olabilir.

Parestezi  
, parestezi, yanma veya karıncalanma gibi görünen herhangi bir kaynaktan gelmez parestezi denir. Fibromiyaljinin yaygın bir semptomudur ve bilinmeyen bir nedenden dolayı ortaya çıkan uyuşukluk içerebilir.

Bazen parestezinin fibromiyalji yanıtının diğer semptomları için endişeli veya gergin olduğuna inanılmaktadır.

Aynı zamanda derin, bazen hızlı bir soluma sahip olmak, karbondioksit eksikliğinden dolayı ekstremitelerde-akroparestezide uyuşukluğa neden olabilir.

Parestezi, zihinsel ya da duygusal kaygıya bir tür fiziksel tepki olarak düşünülür, en çok stres azaltma teknikleri ve yeterli rahatlama ve egzersiz yoluyla ele alınır.

Lipoma  
lipomları, vücudun farklı bölgelerinde parçalar olarak görünür. Gerçekten fibromiyalji ile tamamen ilişkili benign değiller ama fibromiyalji hastaları diğerlerine göre daha fazla tolere edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!