Fibromiyaljinin altı garip imza tehlikesi

Fibromiyalji, yaklaşık 5 milyon kadın ve erkeği, ancak çoğunlukla e-kadınları etkileyen bir durumdur.

Fibromiyalji olan herkes, imza sendromunun belirtilerinden ikisi olan kronik ağrı ve sürekli olmayan yorgunluktan söz edebilir.

Ancak bu durum vücut ağrısının ötesine geçer ve sadece fiziksel değil, zihinsel ve duygusal olan bir bitkinliktir.

Fibromiyaljinin sadece kurbanın herhangi bir hissi olduğu ve etrafındakileri anlamaya çalışan başkaları için sevilen aile ve arkadaşlar için önemli bir meydan okuma sunan başka belirtileri vardır.

Hatta hala kabuslarının gerçek ismini bilmeyen fibromiyaljisi olan bazı insanlar vardır.

Onlar fibromiyalji ile diğer hastaların ortak deneyimlerini ve acılarını, ama henüz teşhis edilmemişlerdir. Bütün bunlardan emin olabilirler, onlar acıtır.

Bunlar fibromiyaljinin daha az bilinen göstergelerinden bazılarıdır. Bu semptomların herhangi bir kombinasyonunda paylaşırsanız, bu durum için tanı ve profesyonel tedaviyi düşünmek mümkündür.

alodinia

Eğer allodini muzdarip sürece, büyük olasılıkla arka veya omuz aslında dayanılmaz ağrıya neden olabilir sevilen bir sürtme bir arkadaş okşayan aklına gelmezdi.

Allodini, dokunmak için daha fazla hassasiyete sahip olmanın koşulu olup, normal temasların büyük rahatsızlık ve ağrıya neden olmasını sağlar.

Fibromiyaljisi olan kişilerin artmış cilt duyarlılığından muzdarip olmasının birçok nedeni vardır.

Kronik ağrı, fibromiyalji Ağırlıklı bir semptom, fibromiyalji derinin dış tabakalarında sinir uçlarına zarar maruz teşhisi konan üçte birinden daha neden olur.

Ağrı sinyalleri rölesine adanmış kötü uyarlanmış nörotransmiterler nedeniyle beynin çoğalmasına neden olan aynı kronik ağrıdır.

NMDA reseptör antagonistleri olarak adlandırılan ilaçlar bazen yardım için reçete edilir. Ve sadece bazen yaparlar.

allodini durumu da uykusuzluktan bağlantıları vardır. egzersiz, fizik tedavi ve stres azaltma teknikleri ve kabartma fibromiyalji tedavisinde bu tür ortak yaklaşımlardır nedeni budur.

Kokuya Duyarlılık

Sahte ve benzer şekilde beynine işlenen nedeniyle fibromiyalji Bu belirti allodini durumuna uzak değildir.

Herhangi bir zamanda, duyusal bilginin alındığı seslerin ezici bir miktar kabul edilebilir gibi değil turist kokuyor ve manzaraları ve tüm beyinde sıralayabilir ayırmak ve süreç için enerji gerektirir.

Beyin tüm bilgiyi bir seferde sıralamaya çalışırken güçlüklerle karşılaştığı zaman, girdi duyarlılık tepkilerine yansır.

Fibromiyalji tedavisi, doğada tüm vücut odaklı olma eğilimindedir. Bazen bu nöbetlerin önüne geçmek için genellikle nöbetlerin önlenmesi için reçete edilen ilaçlar kullanılabilir.

Beyin sis

Bazen fibro sis olarak da bilinen fibromiyaljinin bu ciddi semptomu    , sendromun bunlardan muzdarip olanlara çok üzücü bir etkisidir.

Bulmak ya da yaygın olarak kullanılan kelime yerine yetersizlik ile karakterize edilir. Hangisi her olayla 30 ile 60 saniye arasında sürebilir kısa süreli bellekte ve tam oryantasyon bozukluğu düzensiz olduğunda bile bölüm kaybı ile vurgulanır.

Sevdiklerinizin isimlerini yanlış anlamanız ve hatayı fark ettiğinizde doğru adı bulmakta gecikmeniz çok nadir değildir.

Beyin sisi, kötü uyku ve uyku alışkanlıkları, yetersiz tiroid seviyeleri ve teşhis edilmemiş enfeksiyonları içeren faktörlerin bir arada bulunması sonucunu doğurur.

Konuşmayı düzenleyen beynin temporal loblarına yetersiz kan akışı da genellikle olası bir fibroblast katkıcısıdır.

Romatologlar arasındaki standart düşünce, bir tedavi alma ve kaliteli bir uyku uzmanından daha iyi uyku alışkanlıkları edinmenin, bu klasik fibromiyalji bileşenini engellemede yararlı olabileceğidir.

parestezi

Görünür bir kaynaktan gelen bir diken, yanma veya karıncalanma hissi parestezi olarak adlandırılır. Fibromiyaljinin yaygın bir semptomudur ve bilinen bir nedenden ötürü görülmeyen uyuşukluk içerebilir.

Parestezi bazen diğer fibromiyalji semptomlarına bir endişe veya sinirlilik yanıtı olduğu düşünülmektedir.

Bazen de derin nefes alma, karbondioksit eksikliğinden dolayı ekstremite-akroparestezide karıncalanmaya neden olabilen hızlı nefes alma ile karakterizedir.

Parestezi, zihinsel veya duygusal kaygıya bir tür fiziksel cevap olarak kabul edildiğinden, en iyi stres azaltma, rahatlama ve yeterli miktarda fiziksel egzersiz teknikleri ile tedavi edilir.

lipomlar

Lipomlar, vücudun çeşitli bölgelerinde topaklar şeklinde görünmektedir. Bunlar fibromiyaljiye tamamen bağlı olmayan iyi huylu tümörlerdir, ancak fibromiyaljili hastalarda diğer birçok insana göre daha fazla tolere edilebilirler.

Buradaki nokta, lipomların fibromiyalji sendromunu göstermemesidir, ancak daha yüksek bir rahatsızlık ve onlar nedeniyle vücutlarının gelişmesi, bunun yerine göstergeler olabilir.

Lipomlar geliştiğinde, vücudun uygun olmayan ve aşırı ağrıya daha duyarlı olan bölgelerinde büyümeye eğilimlidirler.

Aşırı terleme

Fibromiyalji sendromu kurbanları bolca terletmeden ve terletmeden eğilimlidirler. Vücut ısısında artış olmamasına rağmen, benzer göstergeler nedeniyle ateşi olduklarına inanmalarına yol açabilirler.

Aşırı terleme derecesi, beyinde, kalp hızı, gastrointestinal sekresyon ve kan basıncı gibi otomatik istemsiz vücut fonksiyonlarını düzenleyen hipotalamus adı verilen bir işlev bozukluğundan kaynaklanır.

Fibromiyaljinin bu belirtisi, hastaları mümkün olduğunca sık kuru ve taze tutmaya yardımcı olmayı amaçlayan farmasötik ilaçların ve yaşam tarzına özgü adaptasyonların bir kombinasyonu ile tedavi edilebilir.

Fibromiyaljinin bu yaygın semptomlarının birçoğu düzensiz ve nadir görülmekle birlikte, bunların hemen hepsi tedavide genel yaklaşımlara olumlu yanıt vermektedir.

Her zaman karşılaştığınız tüm semptomlar ve şiddet dereceleri hakkında doktorunuza karşı dürüst olmanız tavsiye edilir.

Bir tedavi planı geliştirmek ve ilk tedavi yaklaşımınıza hemen cevap vermeyen bölgelere yeniden odaklanmak için birlikte çalışmalısınız.

Kaynak: Kronik ağrı Vücut

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!