Fibromiyaljinin ağrısı basit bir Flexeril tedavisi ile azalır

Fibromiyalji, resmi bir tedaviye sahip olmayan bir durumdur ve hastalar genellikle rahatlama ararken birden fazla tedaviyi dener. Uykusuzluktan kas ağrısına, problemler vücudun birçok parçasını etkileyebilir ve yaşam kalitesini azaltabilir.

Bununla birlikte, bazı hastalar Flexeril’in ağrıyla savaşmasına ve rahatlamalarına yardımcı olduğunu keşfetmiştir. Bu tedaviyi düşünmeden önce doktorunuza danışmalı ve tüm seçeneklerinizi dikkate almalısınız.

Comperer Flexeril

Flexeril kas gevşetici için reçete ve siklobenzaprin olarak da bilinir. Sinir impulslarını durdurarak ağrıyı azaltabilir ve genellikle kısa süreli bir tedavi olarak kabul edilir.

İlaç, daha fazla rahatlama sağlamak için fizik tedavi ve diğer tedavilerle kombine olma eğilimindedir. Fibromiyalji hastaları, bu ilacın kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olduğunu bildirmiştir.
Fibromiyalji ve Flexeril ile tedavi
Bir The Journal of Rheumatology dergisinde yayınlanan bir çalışma, düşük dozlarda Flexeril’in fibromiyalji hastalarına yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır. Randomize, çift-kör çalışma ve plasebo kontrollü çalışmada, kanepede siklobenzaprin kullanılmasının ağrı ve diğer semptomları azaltmaya yardımcı olduğu bulundu.

Hastalarda yorgunluk, duyarlılık ve ağrı azaldı. Ayrıca, ruh hallerinin geliştiğini ve daha iyi uyuduklarını fark ettiler. Uykusuzluk ve kas ağrısı, fibromiyalji ile ilişkili en yaygın şikayetlerdir. Flexeril, her iki problemden de rahatlama sağlıyor.

Araştırmacıların ilacın 1 ila 4 mg arasında değişen düşük dozlarını kullandıklarını belirtmek önemlidir. Araştırmacılar ilacın yüksek dozlarının ertesi gün yorgunluğa yol açacağından endişe ediyorlardı.

İlaçla ilişkili etkiler

Flexerilin, ilacı kullanmadan önce dikkate alınması gereken birçok yan etkisi vardır. Endişeleniyorsanız, bu ilacı ve problemlerinizi doktorunuzla tartışmak önemlidir. En sık görülen yan etkiler hızlı kalp atışı, göğüste ağrı, kol veya omuz, baş ağrısı, konfüzyon, halsizlik, mide bulantısı, ateş ve nöbetlerdir. epilepsi.

Flexeril diğer ilaçlarla da etkileşime girebilir, bu yüzden aldığınız her şey hakkında doktorunuzla konuşmalısınız. Flexeril, irritabl bağırsak için MAO inhibitörleri ve ilaçlar alan kişiler için önerilmemektedir. Ek olarak, siklobenzaprin, kalp ritim bozuklukları veya başka kalp problemleri olan hastalar tarafından kullanılmamalıdır.

Dikkate alınması gereken diğer faktörler
Genel olarak, Flexeril gibi kas gevşetici maddeler uzun vadeli çözümler değildir. Kısa bir süre için reçete edilir ve doktor tarafından önerildiği gibi alınmalıdır. Diğer ilaçlarla veya tedavilerle kombinasyon halinde kullanılabilirler, bu nedenle karar vermeden önce tüm seçeneklerin dikkate alınması önemlidir.

Robert Katz şunları paylaşıyor: “Kas gevşeticileri hassasiyeti azaltmaya yardımcı oluyor ve hastaları rahatlatabilir ya da endişeyi dindirebilir, Zanaflex ve Flexeril’i düşük dozlarda reçete etmeye eğilimliyim ve bunları sıklıkla fibromiyaljinin tedavisinde kullanıyorum. Hastalara kendilerinin sedasyon istemediklerini söylerim, ama kaslarının da çok hassas olmasını istemiyorum, kaslarının rahatlamasını istiyorum. ”

Doktorunuz düşük dozla başlamanızı önerebilir ve talimatları takip etmek önemlidir. Aşırı dozda Flexeril’iniz olabilir ve nöbetler, halüsinasyonlar, titreme veya epileptik nöbet gibi ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Başka bir endişe, Flexeril dozlarının daha yüksek olması, sakinleştirici bir etkiye sahip olabilmeleri ve hastaların gün boyunca yorgun hissetmelerine izin vermeleridir. Bu ilacın aşırı dozunun ölümcül olması da mümkündür.

Fibromiyalji ile savaşırken çeşitli tedavi seçeneklerini göz önünde bulundurmak önemlidir. Flexeril bazı hastalara yardım etti, ancak mevcut tek tedavi şekli değil. Bu ilacı arıyorsanız ve dozaj seviyelerini tartışıyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!