Fibromiyaljinin 6 aşaması. Seninki nedir, son şok edici

1. Seviye

Asla, neler olduğunu bilmediği acı ve yorgunluk yaşamaya başladı, ama acıyor ve yoruluyor. Bir işi tutabilir, bunu gün boyunca yapabilirsin, ama bir şeylerin yanlış olduğunu biliyorsun … bu yüzden araştırmaya başlayacak bir şey.

adım 2

Büyük acı çekiyorsunuz, bazen bir anti-inflamatuar ilaç kullanıyorsunuz ya da her neyse. Size çok fazla rahatlık vermezler ve bunun biraz zaman alacak bir şey olacağını kabul ettiler. çok fazla acı çekiyor ve neredeyse her gün tükenmiş, ama her şeyden önce devam etmek ve bir iş tutmak için, her zaman etkinliklere gidebilir, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle zaman geçirebilir ve burada ve orada iyi vakit geçirebilirsiniz.

3. adım

Sürekli yorgun olan, sürekli yorgun olan, yine normal bir şekilde iş görüp göremeyeceğinizi merak ediyorsanız, artık işe yaramadığınızı düşünün çünkü artık sahip olduğunuz enerjiye sahip değilsiniz. İşten eve geldin ve yapabileceğin her şey dinlenmek. Davetleri reddetmelisiniz, enerjiniz kalmadı ve yarın dönmek için dinlenmelisiniz. Bu noktada, kendinizi yalnız hissetmeye başlarsınız ve daha fazla insan da sizin ağladığınızı düşünmeye başlar. Bu adım uzun zaman alabilir, belki yıllar.

4. adım

Her zaman acı çekiyorsun, iyi günler az. Hala ne yaptığını hasta ediyorsun. Yatakta günün güzel bir parçasısın. Eğer zevk ve mümkün olduğunca yapmak için iyi bir gün olduğunda, son haftalarda kalan tek şey o yarın ödeyecek bilerek gününüz tıkmak. Birkaç gün boyunca patlamaları.

O zamanlar arkadaşlarınız plan yapmadan, zaten onların mazeretlerini biliyorlar ve neredeyse otele ulaşamıyorlar. Ailesi, fibromiyaljinin bir şey yapmamak için bir mazeret olarak kullandığını düşünmeye başlıyor, bu yüzden 1-3 adım, şimdi yapamayacak pek çok şey yapıyor olabilir. Hastalığını bir mazeret olarak kullandığını düşünüyorlar, yalnız, yalıtılmış, endişeli, duygusal, üzgün hissediyorsunuz. Bu adım yıllarca sürebilir.

adım 5

Daha önce ne işten kovuldu ya da işinizden ayrıldı, kalıcı sakatlık hakkında ve bunu elde etmek için ne kadar sürdüğünü soruyorsunuz. Reddedenler ve yıllar süren süreç hakkında korku hikayeleri duydunuz. Sonunda tanışmakla ilgili sorun yaşıyorsun. Belki de seninle ilgilenen biri var. Gün içinde çok fazla zaman geçiriyorsunuz, ama yine de zaman zaman bir günün avantajlarından yararlanın.

Acı çekiyorsun, çok acı çekiyorsun, çok ağla, kendi vücudunda bir mahkum gibi hissediyorsun. Şimdi, oraya gitmese bile, davet edilmek için her zaman iyi hissettiren arkadaşlarını anlattı. Benzer bir durumda bununla ilgili olabilecek tek kişi olduğu tespit edilmiştir. Arkadaşlarının ve ailenin anlamasını istiyorsun.

6. Adım (son aşama)

Malulen emekli maaşını bekleyebilir veya beklemeyebilirsiniz. Bir iş tutamazsın. Fibromiyalji şimdi yaşam biçimleridir, arkadaşlarının çoğu fibromiyaljiyle kendileriyle yaşamakta, yaptığınız her şey tüm değerli enerjisini, erken aşamalarda verilen basit günlük işleri, tuvaleti, saçlarını yıkamak, duş almak, giyinmek, ayakkabılarını bağlamak, verebileceğin her şeyi almak.

Cildinize dokunduğunuz saç veya kıyafetler tarafından tahriş olur, hiçbir enerjiniz kalmaz ya da ayrılmadan önce “yüz” koyma isteğiniz olmaz, evi temiz tutmak için hiçbir enerji yoktur. Sizin ya da denediğiniz tüm ilaçlarla, bunlar yan etkiler ve sürekli acıdır.

Sen bir insansın ve hala televizyon seyretmek gibi bazı şeylerden hoşlanıyorsun. Fibromiyalji ile ilgili yeni gelişmelere ayak uydurmaya çalışarak, tedaviye daha yakın olduklarını umuyorsunuz. Eski arkadaşlarının çoğu artık etrafta değil, yapacak işleri var. Çok dinlenmelisin.

Bu noktada bunalmış hissetmek kolaydır, çünkü işler etrafta toplanır: faturalar, çamaşırlar, bulaşıklar. Aslında her gün biraz, sizi güneğiniz gibi hissetmiyorsunuz diye itmek sizi iterek, artık kendi ağırlığını evin içinde çekmemek suçlu hissettiriyor.

Çocuklarınız, eşiniz ya da aile üyeleriniz her zamankinden daha fazla şeyler yapmak için. Bunu güzel bir şekilde yapmaya çalışırlar, ama yine de bir yük gibi hissettirir, hiçbir şey hatırlayamaz, isimleri veya tarihleri ​​hatırlayamaz ve kaybolan ortadaki düşünceyi cümle.

Ayrıca bu noktada fibromiyalji hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyor, kendi doktorunuz ve esas olarak yeni bir ilaçla ilgili olarak gülüyor. Daha önce olduğu gibi, aynı egzersiz, umutsuz bir egzersiz vardır, hiçbir şey yardımcı olur.

Bu makaleyi okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu bilgiyi yararlı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın. Bilgilerin paylaşılması çabalarımıza verdikleri destek büyük ölçüde takdir edilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!