Fibromiyalji ve kalça fleksörleri ağrısı

Fibromiyalji ile birlikte yaşarken, bu bölgedeki kalça fleksörleri veya ağrılar ile ilgili problemler nadir değildir. Kalça, kalça fleksörleri ve bel ağrısı, arkadaki hassas bölgelere, daha düşük tetik noktalarına ve çevredeki bölgeleri etkileyen diğer koşullara bağlı olarak fibromiyaljiyle ilişkilidir. 
Kalça fleksörleri kalçalarınızın esnek hareket etmesine izin verir. Her gün bu kasları, gün boyunca yaptığınız hareketlerin çoğunda yer alan bacakları, kalçaları ve kaynakları hareket ettirdiğinizde, ortalama olarak.

Sağlıklı bir insan, kalça fleksörlerini ne sıklıkta kullandıklarını fark etmez, ancak kalça fleksörlerinde ağrı deneyimi olan herhangi bir kimse, fibromiyalji ile yaşamakta olan herkesin bunu daha düzenli olarak bilecektir.

Üç yıl önce tüm histerektomilerimi geliştirdiğimde, kalça fleksörlerini, ağrıları tedavi ettikten sonra bu sektörleri yeniden güçlendirdim, daha güvenli fibro egzersizleri geliştirdim. Evet anlıyorum. Daha sonra bu makalenin alt kısmından bahsedeceğim.

Kalça fleksörlerinde ağrıya neden olabilen bilinen yaralanmalar ve medikal durumlar olmasına rağmen, çoğu zaman demek istediğim günlük aktiviteler dışında, fibromiyaljili kişilerde bu ağrının doğrudan bir nedenini tanımlamak zor olabilir.

Acıyı tanı konmuş bir hastalığın belirtisi olarak görebilir veya ağrının kesin nedenini belirlemek için daha fazla zaman alabiliriz. Neyse, fibromiyalji ve kalça fleksör kas ağrısı, hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilmezse genellikle zayıflatan bir durumdur.

Kalça ve ağrı ibromiyaljinin fleksörlerini anlama   

Kalça fleksör ağrısına sıklıkla fleksör tendinit denir. Bu durumun ağrısı genellikle aşağıdaki kasların biri veya her ikisi için kaynaklanır: Illicacus ve psoas. Bu kaslar, illiopsoas adı verilen tek bir ünite altında gruplanma eğilimindedir.

Psoas sırt ve genel bacak kaslarının uzun bir süre için kısaltılması birçok hastalığın sorumludur çünkü oturma pozisyonları insanların çoğu gün boyu sürer. Kalkmak ve tekrar hareket etmeye başlamak için, kas uzanmak ve düzgün bir şekilde çalışmak istemiyor.

Fibromiyaljisi olanlar için, ağrı, kalçaları hareket ettirmeye yardımcı olan diğer kaslardan gelebilir. Bu kaslar, çoğu kalça fleksöründen daha düşük olsa bile, kuadriseps içerir.

fleksör tendinit bir kaza ya da fibromiyalji kas veya kalça belirli bir alana odaklanabilirsiniz ilgili olmayan sorular neden olsa da, Fibromiyalji hastalarının vücut bölgesi boyunca yayılır ağrı görülebilir. genellikle fibromiyalji ağrı ile olduğu gibi ağrının nedeni genellikle açıklanamaz.

Tedavi    fleksor fibromiyalji ve kalça ağrısı

fibromiyalji ve kalça fleksörleri bazı ağrı önlemek için basit bir yoludur için uzun bir süre boyunca aynı pozisyonda oturmaktan kaçının. Kaldırma – düzenli olarak hareket edersiniz ve böylece kaslarınızın aynı pozisyona girmesi için zamanınız olmaz.

Vücudunuzu güçlü ve esnek tutmak için güvenli ve etkili egzersiz ve her egzersiz seviyesinde katılımın önemini sıklıkla duyuyorsunuz ve kalça fleksörleri ve ağrıları için başka bir tavsiyedir.

uzatılabilir kalça fleksörleri

Nasıl hareket edeceğini ve madde açılarını nasıl dengelediğini ve telafi ettiğini öğrenirsiniz. Plue, kas ağrısının belirli nedenlerini önlemeyi kolaylaştırır. Daha sonra – Şehrin sayfasını takip ediyorum   Fibro    güvenli bir şekilde ve en savunmasız alanlarda problem yaşamadan başka yollar öğrenebilir. Video bölümünde egzersizleri, kalçalarınızı çalıştırmanıza ve pürüzsüz bir şekilde geri almanıza yardımcı olan “yan yana” egzersizlerimi göreceksiniz.

Ayrıca histerektomi ve diğer abdominal cerrahi sonrası kadınlarda bu hassas bölgeleri hafifçe güçlendirmek için çalışıyorum. Ben buradayım ve evet, histerektomiden sonra ve fibromiyaljinin karmaşıklığı ve işbirliği koşullarıyla birlikte yaşayarak kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

Oyun bölümü, özellikle seanstan sonra, her zaman bunu yapmak için harika. Dizinin bir ayağını (ayakkabısız) alırsak, diz içinde ya da altta bir ayağa ihtiyacınız olursa (kalçaları rahatlatırsa) hafifçe sorarız ve aynı taraftaki kolu çekin ve kalçaların hafifçe gerilmesini oblik ile hissedersiniz.

Günün çoğunu bir masada oturuyorsanız, ayarlanabilir bir ofis koltuğuna yatırım yapın. Yüksek sandalyeyi, kalçalarınızın dizlerin üzerine yaslanmasına izin verin. Bu pozisyon kalça fleksörleri için daha sağlıklıdır ve tipik ofis koltuğu ofisindeki kasların kısalması sonucu ortaya çıkan ağrıları ortadan kaldırabilir. Çalışma alanınızı kolayca kaldırabilecek bir ofis de düşünebilirsiniz.

Geçen yıl daimi bir ofis kullanmaya başladım ve çok kullanışlı, aslında, masamın üstünde duruyorum şimdi oturuyorum. (Not: Bazı kontrol panelleri omuzlar için yukarı ve aşağı   zor olabilir,  bu nedenle hareket etmek için bir elektrik kontrolünü kullanan daimi bir ofis almak gerekebilir)

Düzenli ağırlık antrenmanı ve hafif gerginlik (güvenli bir şekilde yapılır), kasları güçlü ve esnek tutmaya yardımcı olabilir. Yine, çok uzun kalmadığınızdan emin olun ya da etkili egzersizi entegre etme çabalarını sabote edebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!