fibromiyalji ve FEET ağrısı.

Fibromiyaljinin ağrısı, vücudun herhangi bir bölümünü etkileyebilir. Tedavinizle ilgilenen doktorlar, ayaklarınızda size yardımcı olabilir, ancak buna ek olarak, ayağa odaklanan özel bir tedaviye bakmanız tavsiye edilir. 2011 Arthritis Research and Therapy dergisinde yayınlanan bir çalışma, fibromiyaljili kişilerin yaklaşık% 50’sinin bir veya iki ayakta ağrı verdiğini ortaya koymuştur.

Aynı çalışmada% 91’inde boyun ağrısı ve% 79’unda kalça ağrısı olduğu bildirilmiştir. Yürüyüşün etkileyebilir ayaklarda ağrı olarak, bu konuya dikkat etmek gereklidir ve bu sırt, kalça ve dizleri üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Fibromiyalji ve ayak ağrınız varsa, bu büyük bir acı olabilir. Bütün gün giyilebilen çoraplar (çoraplar) ve ayakkabılar imkansız görünebilir.
Bu yüzden bazı okuyucular, acıyı ayaklarda tarif ettiler:
“ Ayaklarımın tabanı ateş altında. Bu tür bir acı gelir ve gider, bazen birkaç ay sürer.”

“Ayaklarımın belirli noktalarına dokunduğumda, elektrik şokunu tetikleyen ağrı pulsatörleri gibi.”
Ayaklarda ağrı bölümleri var, yerde çıplak ayaklarım olmasına rağmen hissediyorum. Her şey daha da kötüleşiyor. Sadece ayaklarda değil, aynı zamanda ayaklarda da acıyor.
Ayak ağrısına fibromiyalji neden olabilir. Sinirlerimiz çok hassastır. Bununla birlikte, ayak ağrısı farklı hastalıklarla ilişkili olabilir:

Romatoid artrit
Lupus
Raynaud
sendromu Miyofasiyal ağrı sendromu
Ayak ağrısı, tamamen farklı bir kökene sahip olabilir ve fibromiyalji ile ilişkili olmayabilir. Yaralanmaları veya bunlardan herhangi birini yaşayabilirsiniz:
Plantar fasiit (fasya inflamasyonu)

Bir siyatik sinirinin Basınç veya diğer
daha birkaç gün, kendi doktora gitmeli sürer ayaklarda şiddetli ağrı muzdarip, o uygun tedavi önerebilir.
Eğer fibromiyalji ayak ağrısı tıbbi tedavi ile rahatladım olmadığını anlarsanız, ağrıyı kontrol etmek için bir yol bulmalıyız.
fibromiyalji yardımıyla Bazı insanlar:
Spor ayakkabılar yastıklı
şeker hastaları için çorap
tabanlı ayakkabılar gevşek
Epson ayak Soak
Yumuşak genişleme
hafif masaj
soğuk krem
Oróstia (bazı hareketi veya bazı anormal ve yetersiz vücut pozisyonunu düzeltmek tüm bu unsurları)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!