Fibromiyalji ŞİMDİ MERKEZİ SİNİR SİSTEMİNİN BOZUKLUKLARI

Fibromiyalji hala yaygın olarak yanlış olmasına rağmen, hemen muzdarip olan gövde boyunca vurur amplifiye acıdan sorumlu olan yaşam merkezi sinir sistemi, bir bozukluk olarak kabul edilir ve osteoartrit sonra ikinci en sık görülen romatizmal hastalıktır o

Daniel Clauw, MD, Michigan Üniversitesi anesteziyoloji profesörü Amerikan Ağrı Cemiyeti’nin yıllık bilimsel toplantısında bugün genel oturumda fibromiyalji nörolojik temellerini analiz etti.

“Fibromiyalji ayrı hastalık olarak ve aynı zamanda merkezileşme ve ağrı kronolojisi nihai ortak bir yol olarak düşünülebilir. Bu durumda olan çoğu insan vücudunda kronik ağrı uzun bir geçmişi var,” Clauw söyledi. “Klasik belirtiler bilinmediği için tek bir neden veya dışsal işaret olmadığından, bu durumun teşhis edilmesi zor olabilir.”

Clauw, fibromiyaljinin ağrısının, bir kişinin periferal ağrıdan muzdarip olduğu vücut bölgelerinden daha fazla beyin ve omurilikten geldiğini açıkladı. Durumun, beynin ağrı ve diğer duyusal bilgileri işleme biçimindeki bozukluklarla ilişkili olduğuna inanılmaktadır. Doktorların, multifokal ağrı (özellikle kas-iskelet sistemi) bulunan hastalarda, fibromiyaljiden şüphelenmesi gerektiğini ve bunun tamamen yaralanma veya iltihaplanma ile açıklanmadığını söyledi.

vücutta ağrı yollarının fibromiyalji hastalarında güçlendirilmiş Çünkü”, ağrı yerde oluşabilir, bu nedenle kronik baş ağrısı, viseral ağrı ve duyu aşırı duyarlılık yaygındır. muzdarip insanlar Bu acı durum, “dedi Clauw.

“Bu, periferik nosiseptif giriş Fibromiyalji hastalarının maruz kaldığı acı katkıda bulunmaz anlamına gelmez, ancak daha fazla acı onlar normalde ne periferik katkı derecesini beklendiğini hissediyorum. Fibromiyalji ve diğer ağrı koşulları olan insanlar farkındalık ile karakterizedir Clauw, şartlarını dokunma olarak tanımlayamayacakları için acı hissedecekler.

fibromiyalji, merkezi sinir sisteminin ağrının kökenli olduğundan, beyinde nörotransmitter etkinliğini azaltmaz için opioidler ve diğer narkotik analjezikler ile Clauw tedavisi genellikle etkili değildir söyledi. “Bu ilaçlar fibromiyalji hastalarında etkili olarak kabul edilmemiştir ve afyon hatta fibromiyalji ve merkezi ağrı diğer devletleri kötüleştirebilir işaretler bulunmaktadır” dedi.

Clauw bilişsel davranış terapisi, egzersiz, stres azaltma gibi trycycliques gabapentinoids ve farmakolojik olmayan yaklaşımlar ile serotoninin yeniden alınımının inhibitörleri olarak ilaç tedavisi, entegre hekimleri önerir.

“Bazı durumlarda, basit olmayan ilaç tedavileri ve düşük maliyet için tedaviye tepkinin büyüklüğü bu farmasötik ürünlerin aşarsa,” Clauw söyledi. “En büyük yararı herhangi kronik ağrı durumu için tedavinin birincil hedefi olmalıdır geliştirilmiş bir fonksiyondur. Fibromiyalji hastalığı olan çoğu kişinin semptomlarında bir iyileşme görmek ve doğru ilaçlar ve kullanımı ile normal bir hayat yol açabilir yoğun olmayan farmakolojik tedaviler. “

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!