Fibromiyalji ölüm hastalığıdır

Fibromiyaljiyi tetikleyen pek çok spekülasyon olmasına rağmen, nedenleri kesin olarak tanımlanmalı ve doğrulanmalıdır. Son zamanlardaki araştırmalar, fibromiyaljinin muhtemelen bilim insanlarının merkezi bilinç dediği veya sinir sisteminde ağrı algısı ile ilgili olağandışı tepkilerin sonucu olduğunu ortaya koymuştur.

Fibromiyalji biyokimyasal tetikleyiciler
“geçerli mutabakat fibromiyalji kaslar, eklemler veya tendonlar ile ilgili bir sorun değil, daha ziyade merkezi sinir sistemi ile ilgili bir sorun olduğunu , Dr Bruce Solitar, Tıp Doçent diyor” New York Üniversitesi Tıp Merkezi /
New York’ta Ortak Hastalıklar Hastanesi’nde Romatoloji Klinik Bölümü . Iken kolaydır için vücutta fiziksel hasara uğramadığını birinin hissettiği ağrı olabileceğini düşünüyorum olmak Fibromiyalji çeken hastanın başka ağrı gibi gerçek olduğunu tamamen psikosomatik duygu olarak sınıflandırılır.

Bu, araştırmacılar fibromiyalji hastalarında manyetik rezonans görüntüleme yaptığında açıkça gösterilmiştir. Katılımcıların vücutlarının belirli bölgelerine bastıkları zaman, beyin ağrısının merkezinde aktivitede çarpıcı bir artış tespit ettiler. Bir teori, ağrılı bir uyarıcı olduğunda sinirleri harekete geçiren kimyasal olan P maddesinin salınımındaki bir artışı işaret eder.

“Fibromiyalji hastalarında, P maddesi bile ağrılı uyaranlar yokluğunda yayımlanan ve ağrılı bir uyarıcı olmadığı durumlarda güçlendirilmiş versiyonu var gibi görünüyor,” Dr Solitar diyor. Bundan başka, ağrı söndürmek için sinyalleri aşağı gönderir beyin, düzenleyici etkisi, aynı zamanda fibromiyalji bireylerde anormal görünmektedir – acı bir uyarıcı, yerine amplifiye nemlendirilmiş oluştuğunda.

Hastaların gibi hikâyeler
www.Ankylosing-Spondylitis-Info.com
bir hastanın öyküsünü okuyun
ankilozan spondilitli bugün.
Fibromiyalji fiziksel ve duygusal tetikleyiciler
sinir sistemi bozukluğuna yol açar Ne? Bilim adamları emin değiliz, ama birtakım koşullar Fibromiyalji gelişmesine bağlantılı olmuştur. Bunlar şunları içerir:
Enfeksiyon Epstein-Barr virüsü neden grip ve hepatit B ve C fibromiyalji gelişiminde sorumlu tutulmuştur. “Bu virüsler [uzun olabilir – terim]. Bağışıklık sistemi üzerinde viral partiküller beyin etkileyen laneuro iletim hücreleridir [ve acıya tepki etkileyen] glial hücreler, bağlı olması da mümkündür Solitar.
Orada olan iyi de – Lyme (Borrelia adlı bakteri neden) hastalık ve fibromiyalji arasında kurulan ilişki: Lyme tedavisi gören bazı hastalar – ve görünüşte kurtarmak – Hala yaşıyor ağrı anormal derecede yüksek karakterize fibromiyalji kaynaklanmayan .
Travma. Bazen fibromiyaljinin gelişimi, özellikle üst (servikal) omurgada fiziksel yaralanma ile ilişkilidir. Diğer durumlarda, bir aile üyesinin ölümü veya bir iş kaybı gibi önemli duygusal stres ile ilişkilidir.

Bu tür kendine zarar verme arasındaki olası ilişki, fiziksel yaralanmaların ve duygusal stresin tetikleyebileceği nörohormonal değişikliktir. örneğin sinir sistemini etkileyebilir hipotalamus ve hipofiz bezi ve adrenal miras, hormonal merkezlerinin düzenleyici fonksiyonunda çıplak – fizyolojik süreçler değişebilir – ve değiştirilebilir.
Dr. Solitar, fibromiyalji ile ilgili diğer yaygın sorunların “Fibromiyalji, 30 ila 50 yaşlarındaki kadınların hastalık insidansında daha yüksek olmasına rağmen, tüm yaş grupları ile ilişkilidir” diyor.
Her ne kadar genç kadınlarda yaygınlıktaki bu artış hormonal bir ilişki olduğunu gösterse de, bunun tanıyla ilişkili olması da mümkündür. “Kadınlar, erkekler gibi [eğilimi] [veya acıya karşı duyarlıdırlar] eğilimindedir, bu yüzden teşhisinizi hassas noktalara dayandırırsanız, fibromiyaljiyi erkeklerden daha fazla kadınla teşhis edebilirsiniz.”

In ilave, fibromiyalji genellikle aynı ailenin birçok üyesinde gelişir, ancak bu genetik ya da çevresel etkileri nedeniyle olup olmadığı açık değildir. “Fibromiyalji hastalarının Ebeveynler görünmek için diğerlerine göre daha duyarlı , ” Dr Solitar diyor “ama çok kesin değildir genetik araştırmalar orada.”
Birçok durumda, fibromiyaljinin grevinin nedeni hala büyük ölçüde bilinmemektedir. “Birçok hasta için

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!