Fibromiyalji İÇİN CANNABIS PAZARINDA DAHA FAZLA ETKİLİDİR.

Fibromiyalji, her yıl milyonlarca Amerikalıyı etkileyen zayıflatıcı bir hastalıktır. Aslında 3 ila 6 milyon arasında etkilenmiş ve çoğunluğu kadındır.

Bu gizemli bir durumdur ve “histerik kadınlar” ile ilişkilendirildiği bir zaman vardı, bugünlerde ciddiye alınmakla birlikte birçoğu en azından tedavi ya da tedavi arayışında.

Fibromiyalji nedir?

Fibromiyalji, kas ağrıları ve vücudun hassas bölgeleri ile karakterize bir durumdur. Etkilenenler, depresyon, baş ağrısı, uykusuzluk, sindirim sorunları ve yorgunluk ve kas ağrısı ve acımasız ağrı gibi diğer birçok semptomdan muzdarip olabilirler.

Bunun muzdarip olanlar günlük görevleri ve faaliyetleri gerçekleştirmek zor olabilir için, hatta bazıları sorun yatağın bu bozukluğun nedeni bilinmemektedir ve hiçbir resmi tedavisi yoktur çıkıyorum olabilir, ama için reçete edilen ilaçların bazı türleri vardır semptomların tedavisi.

Bu ilaçların son çalışmalara göre, insanların çoğu ağrı tedavisinde etkili olmadığını fark, ciddi yan etkileri olan güçlü.

Şu anda piyasadaki tedaviler ile karşılaştırmalar

ağrı ve acı için Ulusal Vakfı Fibromiyalji için esrar tedavi uygulanabilir bir formu olup olmadığını belirlemek için çevrimiçi ulusal bir anket raporu oluşturdu.

Halen esrarla kıyaslandığında piyasadaki tedavilerin etkinliği hakkında fikir edinmek için 1300’den fazla katılımcı ile görüşme yapılmıştır.

Cymbalta (duloksetin) Eli Lilly, fibromiyaljinin reçeteli ilaçlarından biridir. Yanıt verenlerin yüzde 60’ı, ilacın kendileri için çalışmadığını bildirmiştir.

Yüzde 8’i “çok etkili” ve yüzde 32’si biraz yardımcı olduğunu söyledi. 3 sonuç çok benzer reçeteli ilaçlardı. Lyrica (pregabalin) durumunda, Pfizer yüzde 61’i işe yaramadığını, yüzde 10’unun “çok etkili” olduğunu ve yüzde 29’unun biraz yardımcı olduğunu söyledi.

Son olarak, Savella (milnacipran) Orman Laboratuvarı var, bunların yüzde 68’inin çalışmadığını bildirenlerin yüzde 10’u “çok etkili” olduğunu ve yüzde 22’sinin de az bir miktarının olmadığını söyledi.

Fibromiyalji için esrar kullanımı ile ilgili ankete cevap

Katılımcıların yüzde 70’i tıbbi esrar hiç denemiş söylerken, fabrika kullanmıştı birkaç kişi fibromiyalji için esrar etkinliğinin analizinde ilginç sonuçlar paylaştı.

Yüzde 62’si fibromiyaljinin semptomlarını tedavi etmek için “çok etkili” olduğunu, yüzde 33’ünün biraz olduğunu ve yüzde 5’inin hiç yardım almadıklarını söyledi.

Bu sonuçlar bu hastalar Fibromiyalji için özel olarak tasarlanmış ve en katılımcıların fibromiyalji için esrar kullanma fikrine hala yeni olan esrar kullanmış olmayabilir cesaretlendirici faktördür.

Fibromiyalji için marihuana ile ilgili diğer çalışmalar

Bu, fibromiyalji için esrarın etkinliğini gösteren tek çalışma değildir. Almanya’da Heidelberg Üniversitesi tarafından yürütülen ve Current Medical Research dergisinde yayınlanan bir çalışma ve bildiride de önemli sonuçlar elde edildi.

Fibromiyaljisi olan 9 kişi, 3 aylık bir süre boyunca 2.5 ila 15 mg arasında değişen günlük THC dozlarıyla tedavi edildi. Çalışmaya katılan tüm süjeler, günlük ağrıda bir azalmayı ve ağrının elektronik olarak indüklendiğini bildirmiştir.

Ağrı Dergisi’nde yayınlanan bir çalışma da fibromiyaljinin kenevir yararlarını açıklığa kavuşturmak için yararlıydı.

Çift kör, plasebo kontrollü çalışma, fibromiyaljili 40 hasta ile nabilon adı verilen sentetik kannabinoid kullanılarak değerlendirildi.

Ayrıca tüm hastalarda semptomların düzeldiği görülmüştür. Montreal’deki McGill Üniversitesi’nden yapılan bir 2010 çalışması da, küçük miktarlarda nabilonun fibromiyaljili hastalarda uykuyu iyileştirmede yardımcı olduğunu söyledi.
İspanya’nın Barselona şehrinde bulunan Hospital del Mar Araştırma Enstitüsü’nde araştırmacılar tarafından yapılan 2011 araştırması, fibromiyaljinin kannabisin tedavisinin çok etkili bir yöntem olduğunu ortaya koymuştur.

Sadece kas sertliği ve ağrısının iyileşmesi ve büyük ölçüde kolaylaştırılması değil, aynı zamanda fibromiyaljinin tüm semptomları bir şekilde uyku kalitesini iyileştirmek, ruh halini, iştahı ve sindirimi iyileştirmek de dahil olmak üzere esrarla tedavi edildi. . Çalışma esrar kullanımından sonra semptomların kötüleşmediğini tespit etti.

Ruh sağlığı, esrar alanlara göre olmayanlara göre daha iyiydi. Çalışmada “belirgin ağrı rahatlaması, sertlik, gevşeme, uyuşukluk ve gözlenmenin algılanması”

Neden esrar fibromiyaljiyi tedavi etmek için yararlı olabilir?Esrarın antienflamatuvar özellikleri fibromiyaljinin giderilmesi için bir adaydır.

Kannabis tedavilerinin fibromiyaljinin semptomlarını tedavi etmede neden bu kadar etkili olduğu konusunda birçok teori vardır. Kenevir, anti-inflamatuar ve analjezik özellikleri ile bilinir.

Kenevir ve hem THC hem de CBD bileşiklerinin ağrı tedavisinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, başka bir faktör olabilir. Esrarın endokannabinoid sistemi (ECS) üzerindeki etkisi olabilir, bu da tüm farkları ortaya çıkarır.

ECS, vücudun homeostazını desteklemek için tasarlanmış bir sistemdir. Bu, ruh halini, iştahı, uykuyu, bağışıklığı, sinir sistemini ve daha fazlasını düzenlediği anlamına gelir. ECS, vücutta, organlarda ve kaslarda bulunan CB1 ve CB2 reseptörlerinden oluşur.

Reseptörler aktive olduğunda, vücuttaki sağlığı düzenleyebilirler. Normalde bu, vücutta üretilen kimyasallarla, ancak yaş, hastalık,

Stres ve diğer yaşam faktörleri, vücudun ECS sağlık reseptörlerinin aktivatörlerini üreten kimyasallar üretmesini engelleyebilir. Hem THC hem de CBD, CB1 ve CB2 reseptörlerini aktive eder ve gerektiğinde vücudun sağlığını geri yükler.

Bileşiklerin ayrıntılarını belirlemek için ek çalışmalara ihtiyaç vardır, fibromiyaljinin tedavisinde suşlar ve dozlar daha etkilidir.

Birçok mevcut çalışmalar hastalığın semptomlarını tedavi etmek için esrar yeteneğini ve bileşikleri alanında nasıl çalıştığı hakkında elimizde fazla veri, biz bulmak ve olası etkili bir tedavi oluşturmak için gereken daha iyi kaynak göstermek çeşitli faktörleri göstermektedir.

Bu arada, tıbbi esrarın yasal olduğu eyaletlerde yaşayanlar için haberler iyi değil. Tedavi mevcuttur ve fibromiyaljinin semptomları kişinin hayatında hasara neden olmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!