Fibromiyalji, gözleriyle görmek için görünmez hastalık değildi –

Göz problemleri Fibromiyalji  
Fibromiyalji, birçok insanı etkileyen, özellikle de vücudunun birçok yerinde uzun süreli ağrıya neden olan kadınlarda görülen yaygın bir sendromdur. Fibromiyalji, vücutta eklemlere, tendonlara, yumuşak dokulara ve kas ağrısına neden olabilir.

Fibromiyalji hastalarında sıklıkla gözden kaçan bir özellik gözdür. Fibromiyaljinin göz problemlerine neden olması şaşırtıcı değildir çünkü göz, hareketi kontrol etmek için altı büyük kas içerir. Fibromiyalji sinir sistemini etkilediği için vizyonu etkileyebilir.

Nedenleri  
Fibromiyaljisi olan hastalarda göz problemlerinin nedenleri sinir sistemi ile ilgilidir. Son olarak, fibromiyalji sinir sisteminizi bozar. Sinirler tüm vücut fonksiyonlarında önemli bir rol oynadığından, gözlerinizi de etkilemesi şaşırtıcı değildir. 
Gözü hareket ettiren sinirler bozulur ve bir dizi soruna neden olur. Fibromiyalji sinirleri tamamen tüketebilir, ya da sadece biraz. Fibromiyalji semptomlara, semptomların çoğuna veya bazen neden olmaz.

Semptomlar  
Fibromiyalji gözlerinin belirtileri basittir, ancak bazen görülebilir. Birisi bulanık veya değişmiş bir vizyon yaşayabilir. 
Bu vizyon sorunları karanlıkta araba sürerken gece başlayabilir. Yolun yolunu görmek için gözlerini zorlayabilir ya da yolun hatlarını görmek için şaşı hissedebilirsiniz. 
Fibromiyalji, görmeyi etkileyebilir ancak fibromiyaljiye atfedilemez. Vizyon değişiklikleri, ileri yaş gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir.

Fibromiyalji ve doktorunuzla iletişim kurma vizyonunda değişiklikler yaşarsanız akılda tutmak önemlidir. 
Diğer bir belirti, parmak izini okurken ağrı yaşayabilmesidir. Fibromiyalji görmenizi etkileyebileceğinden, daha küçük karakterler daha zor olabilir.

Karakterleri okumayı denediğinizde, bir voltajın gözüne zarar verebilirsiniz. Oküler ağrı, fibromiyaljinin bir sonucu olabilir. Bulanık görme, çift görme fibromiyalji hastalarında da yaygındır. 
Çift vizyon, tek bir nesneye odaklanmaya çalıştığınız olabilir. Fibromiyaljinin başka bir belirtisi kuru gözlerdir. Göz kasları düzgün çalışmazsa, göz kendisini doğru şekilde yağlayamaz.

Bu nedenle gözler kurudu. Kuru gözler birçok şeyin bir belirtisi olabilir, ancak fibromiyaljiniz muhtemelen kuru gözlere neden olan sendromdur. 
Son olarak, fibromiyaljili bir hasta ışığa duyarlılık yaşayabilir. Güneşe çıktığınızda gözlerinizi incitebilir ve gözlerinizi kapatmanız gerektiğini hissedebilirsiniz. 
Tedavi  
Göz problemleri fibromiyaljinin tedavisi esas olarak hastalığın tedavisidir. Kuru gözler için kuru göz damlaları önerilir.

Bu damlalar günde birkaç kez kullanılabilir. Bu damlaların uzun bir süre kullanılması, kuru gözlerin geri dönmesine yardımcı olur ve hastanın daha rahat yaşayabilmesini sağlar. 
Hastanın ışığa duyarlılığı varsa, uygulamadan çıkarken güneş gözlüğü kullanılmalıdır. 
Güneş gözlüğü kullanımı gözlerin korunmasına yardımcı olacaktır. Güneş gözlüğü göze ulaşan ışık miktarını sınırlar. Görme problemi olan hastalar için bir göz doktoru görme problemleri konusunda yardımcı olabilir.

Doktor hastaları için kontak veya gözlük reçete edebilir. Gözlük veya kontakt lensler her zaman ya da gün içerisinde belirli zamanlarda takılabilir. Bazı durumlarda sinirler yeterince hasarlıdır, böylece cam veya kontaklar kullanılamaz. 
Sinirler burun köprüsüne dokunmak için çok hassastır veya temas etmek için göze dokunun. Bu durumlarda, hasta yardım için başkalarını okumak veya ona bağımlı olmak için büyüteç kullanabilir. 
Diğer durumlarda, hasta günlük hayatına devam etmesine yardımcı olmak için Braille kullanmayı öğrenebilir. Hastalar ayrıca günlük yaşamda yardımcı olmak için sesli kontrol sistemlerini kullanabilirler.

Körlük  
Aşırı durumlarda, fibromiyalji, bazı hastalarda körlüğe neden olabilir. Gözleri yönlendiren sinirler bazen parlayabilir ve gözlerin körleşmesine neden olabilir. 
Bazı durumlarda, kısmi körlüktür, daha aşırı durumlarda ise, tam bir körlüktür. Fibromiyalji bu sinirleri etkilediğinde, bazen hızlı bir şekilde saptanabilir ve steroidlerle tedavi edilebilir. Bazı durumlarda, steroidler enflamasyonu durdurabilir ve tam körlüğü önleyebilir. 
Fibromiyalji çeşitli göz problemlerine yol açabilir. Fibromiyaljiye saygı

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!