Fibromiyalji bozukluğunun nasıl olduğunu hayal etmenin 16 yolu

1. “En kötü hastalığı, yorgunluğu ve acıyı düşünün ve kafanız derin bir sise düştüğünde hastaneye gitmeyi düşündünüz. Şimdi her gün böyle hissettiğinizi ve hastaneye giderseniz muhtemelen bir şey bulamayacağınızı düşünün. Kötü ve onu eve gönderecekler ve GP’sini görmelerini söyleyecekler, yani bir fibromiyalji bozukluğu.

2. Sabahları uyandığınızı hayal edin, sanki günlerce uyuyamıyormuşsunuz gibi. ”Yatağa uzanırken, kalkmak ve banyoya gitmek için enerjiyi toplamaya çalışırken, şu düşünceyle yüzleşiyorsunuz:” Başka birini geçebilir miyim? ” Gün sonra? Yaptığınız her şeyin, hatta en küçük görevlerin bile, belinize kadar ıslak betonda yürürken olduğunuzu düşünün.

3. “Telefonun görüntüsü Şarj cihazında bir sorun var Ne kadar şarj etmeyi denerseniz edin, şansınız yoksa asla yüzde 50’den fazla ücret talep etmeyiniz. Tüm uygulamaları kapatmak için pili korumaya çalışın, ama işe yaramaz. Kısa sürede sıfıra yüzde sıfıra iner. Şimdi bir otobüsle vurulduğunuzu hayal edin, siz de telefonsunuz.

4. “İnsanlara şunu söylerim, ‘Grip olduğunda ne hissettiğini biliyor musun? Vücut ağrıları, her şey saçlarınızı ve tırnaklarınızı bile incitiyor? Evet, bunlar benim güzel günlerim.

5. “Şimdiye kadar yaşadığınız en kötü grip düşünün ve üç kat merdivenin düşmesiyle doğrudan bir kovanın içine katın.” Bu bir Fibromiyalji bozukluğu.

6. “Benim için, fibromiyalji bozukluğu şaşkın ve bulanık bir düşünce ve hareketli kötü bir günde, kalın jöle boyunca yürümeye çalışıyorum gibi hissediyorum. Normal şeyler yapmak acıya neden olur Toplam fayda olmadan tükenme iyi bir gece uykusunun

7. “Grip geçirirken vücudunuzun bir trafik kazası geçirmiş gibi ve bunlardan hiçbirini bitirmediniz.

8. “Bu hastalık ile ilgili en kötü şey, siz hayal edemezsiniz. İlk 10’u listeledikten sonra insanların kaybolduğunu düşündüğüm çok fazla semptom var. Çoğu zaman, fibrolu insanların bu yüzden böyle hissetmelerinin nedeni budur. Bunu anlayın ve anlayan insanları bulmak için çevrimiçi topluluğa dönün.

9. “Bazen kıyafetlerimi çıkardığımda ve aynaya baktığımda, her yerde çürükler görmeyi umuyorum çünkü vücudum çok acıyor ve çok acıyor, o zaman çürükler yapmak istediğim zamanlar oluyor çünkü o zaman insanlar Ağrımı ciddiye alabilirsin.

belli olmaz 10. “. Sen hariç onları topları olanlar masaj koltukları ile yapılmış bir battaniye ile bir börek sarılmış düşünün ne kadar basınç sizi ya da nereye. Vücudumun derin kaslar tekrar tekrar dövüldü sanki öyle Bazı günler başkaları tenim ham olduğunu hisseder. Bütün zaman benim oksijen ağırlık ve ağrı ile azaldığında gibi açıkça düşünemiyorum.

11. “Bedenim hisseder ya bir kamyon veya başka gün biri tarafından vuruldu pimleri yapışmasını ve bozukluk fibromiyalji büküm ile vudu bebeği vardır.

12. “Kusmayı isteyen aşırı ağrı.” Düşünmek, yemek yemek, uyumak veya ‘normal’ şeyler yapmak zordur. Sensörlerin kapalı. Gürültü bir mağarada sesler gibi görünüyor, her şey kendini tekrar ediyor. Koku sizi rahatsız ediyor. Işıklar gözlerini acıtıyor ve karnaval yolculuğu gibi başın dönüyor.

13. “Bu prenses ve bezelye sendromu … her olası his yoğunlaşıyor, bir köprüde ya da yürüyen merdivenin yanında olmak bir deprem gibi hissediyor, kimsenin yapmadığı şeyleri kokuyorsunuz ve uğultulu ışıklar.

14. “Charlie’nin atları kasların içindeki varlığından bile haberdar değilsin, yemek için dışarı çıktığın zaman, koltuğun sırtını incittiği için sürekli olarak dönüyorsun, her zaman yorgunsun ve karanlık kavrulmuş kahve dolu bir fincan bunu düzeltmez” .

15. “Bu sert ve ağrılı kas ile yoğun bir seansın, sonraki gün gibi. Bir güneş yanığı ve baş ağrısı, onun dışında daha sonra grip ekleyin. Kan vardı sanki Yorgunluk Fibromiyalji hissediyor damarlarında çimento haline gel. ”

16. “Bazen gençken birisi meydan okuduğunda onu dillerinizle bir pil dokunduğunuzda nasıl hissettiğini hissetmek bozukluğu fibromiyalji ciddi atakları var. Bu sürekli bir saat kadar onlar ilaçları almadan önce esnasında hissediyor acı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!