En soğuk iklim fibromiyaljiyi nasıl etkiler?

Hollanda’da araştırmacılar tarafından yapılan bir 2013 çalışması, fibromiyalji hastaları ve hava koşulları ile ilişkili ağrı semptomları arasındaki ilişkiyi incelemeyi taahhüt etmiştir. Onlar aslında fazla kanıt bulunmadığı sonucuna vardılar  karşı  günlük semptomları etkileyen bu destek zaman.

Orada kimin ağrı soğuk havalarda kötü görünüyordu bazı fibromiyalji hastaları vardı, ama kesin bir korelasyon hak edecek 333 Test konularda yeterli değildir. romatoid artrit ve zaman arasındaki ilişkiyi incelemek olanlar olarak benzer çalışmalar, fibromiyalji hastalarında bulunanlara benzer hava koşulları ve belirtiler arasında anlamlı bağlantı bulmuyorum.

Bu gibi çalışmalar – genellikle benzer bir teoriyi spekülasyon: o  inanç fibromiyalji ağrı olumsuz hava koşulları, soğuk ve yağışlı havalarda ilgili olanlar olmak üzere, içinde şiddetlenir ki ağrıya yol açar şeydir. oyuncak silahlarla ayrılmadan önce, böyle şeyleri spekülasyon yapmak nasıl oluyor bak.

Teorilerini, çalışmalarını nasıl yürüttükleri üzerine yoğunlaştırırlar, ki bu oldukça ölçülür. Genellikle fibro hastalarına her gün belirli bir süre boyunca semptomlarının bir kaydını tutmaları talimatını verir.

Daha sonra, araştırmacılar, sıcaklık, çökeltme ve barometrik basınç gibi faktörler de dahil olmak üzere, hasta verileri almak ve her bir gün için, bu alanda zaman ile karşılaştırın.

Bu çalışmalar yürütülmektedir zaman, genellikle sonuçların aynı tür almak: orada fibromiyalji hastalarının ağrı en soğuk günleri seviyelerinde hiçbir fark genellikle, ve işaret eden bazı Bir fark, nispeten ihmal edilebilir. UNE2001, bir çalışmada benzer sonuçlar bulundu; Ancak, aynı zamanda çok ilginç bir şey keşfettiler. 10 yaşından beri Fibromiyalji muzdarip olanlar aslında hava duyarlılık çok daha yüksekti. Tabi ki, bunun neden böyle bir açıklaması yok.

Bilimin sana kendi acın hakkında yanlış olduğunu söylediğinde sevmiyor musun? Acı neredeyse soğuk günlerde ve mevsimlerde gerçekten tırmanan bu insanlardan biri olabilirsiniz. Ne de olsa araştırmalar komik bir şey. Aynı şekilde yürütülecek çalışmaların, aynı sorunun üstesinden gelinmesi ve tam tersi sonuçlarla ortaya çıkması nadir değildir. Kutunun dışında düşünmek, belki de birçok fibromiyaljinin hava soğuk olduğunda semptomların kötüleşmesiyle sonuçlanan başka açıklamalar da vardır.

Örneğin, vücudunuzun fiziksel olarak soğuğa nasıl tepki verdiğini fark ettiniz  mi? Oyun Charades bağlamında düşünün. Üşümüş olduğunuzu belirtmek için muhtemelen kıvrılın, kaslarınızı gerdirin, boynunuzu çekin ve kollarınızı alın.

Doğal bir tepki, bir çeşit refleks gibi görünüyor. Fakat bir an için kaslarınızdaki gerginliği düşünün. Bir fibromiyalji parlaması ile uğraşırken, vücudunuzdaki her kas gibi hissedebilir veya belki de bazı bölgeler acı çeker. Bir rahatlamanın asla gelmeyeceği gibi görünebilir, ancak kaslarınızı gevşetmekten ziyade, kaslarınızı gevşetmekten kaynaklanan küçük rahatsızlığı düşünebilirsiniz.

bayan-gaga-in-sauna-kızılötesi ısı terapisi

Ama bekle, dahası var! Nörolog ve New York nörolog tarafından yönetilen araştırmacılar bir başka ekip “fibromiyalji hastalarının avuç içinde cildin kan damarlarında duyusal sinir liflerinin sayısında önemli bir artış belirlendi.

Bu kan damarlarının elleri ve ayakları vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olduğundan, soğuğa maruz kaldıklarında açılırlar.

Bu nedenle, aktivitedeki artış, fibromiyalji hastalarının sıklıkla yaşadığı eklenmiş ağrı için bir açıklama olabilir. Bunu akılda tutarak, sadece soğuk havaya rağmen kasları gevşetmek mutlaka işe yaramaz. Sinir lifleri ve kan damarları şovu çalıştırıyorsa, tek seçenek sadece sıcak kalmaktır.

Örneğin, talihsizlik Lady Gaga içinde fibromiyalji arkadaşı kızılötesi sauna kullanır ile  ağrı kesici acil kapsama. İçinde olabildiğince fazla kalmak gibi başka yöntemler de olabilir.

Bu seçenekle, düzenli olarak güneş ışığına maruz kalmadan D vitamini eksikliğinin depresyonunuzu ve genel sağlığınızı etkileyeceğini hatırlamak önemlidir. Böylece, yüksek kaliteli bir ek düşünmek akıllıca olacaktır. Tabii ki, bu diyete başlamadan önce dozu sağlık uzmanınızla tartışmak istersiniz.

Fibromiyalji ile birlikte veya olmadan, soğuk sıcaklıklar eklemlerde ve vücutta bir etki yapabilir çünkü sıcak kalmak için daha çok çalışmak zorundadır. Pek çok fibromiyalji hastalarının daha sert sıcaklıklarda neden daha kötü hissettikleri her ne olursa olsun, ağrı acıdır.

Kaslarınızı nasıl gerdiğinizi ve acıyı en aza indirmek için nasıl ısınacağınızı bilmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu kanada iyi şanslar!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!