27 Görünmez Fibromiyaljinin Belirtileri Bunu görmezden gelemezsiniz, hepsinden bir tane var. Neyin var?

Fibromiyaljinin birçok rahatsız edici belirtisi vardır. Görünmez bir hastalık olarak bilinir, çünkü insanlar insanların hastalıktan nasıl etkilendiğini göremezler.

Genel olarak, fibromiyalji hastaların deneyimlerinin ve semptomlarının bilinmesi gereken çok ciddi bir hastalıktır.

İhale noktalarında ağrı

Hastalığın en yaygın semptomlarından biri, hassas noktaların vücudun eklemleri etrafında çok hassas olma eğiliminde olmasıdır. Hassasiyet ağrı noktaları olarak adlandırılır ve bu noktalara baskı uyguladığınızda çok fazla acı çeker.

Ağrı, cildin yüzeyindedir. Boyun, sırt ve kalça çevresindeki alanlar genellikle etkilenir. Bununla birlikte, ağrı pratikte görünmez ve çok iyi bilinmemektedir.

Karıncalanma hissi

Fibromiyalji ile ilişkili bir diğer yaygın sorun da karıncalanmadır. Karıncalanma görünmez bir semptomdur ve kaşıntı hissine neden olur. Vücudun farklı bölgelerini etkiler ve bir karıncalanma hissi hissetmek daha yaygındır.

Fibromiyalji ile ilişkili yaygın problemler hareket eksikliği, sinirler üzerindeki baskı, anormal düzeyde vitamin ve minerallerdir.

Kronik yorgunluk

Fibromiyaljisi olan çoğu insan belirli bir kronik yorgunluktan geçer.

Doktorlar, bir virüsden kaynaklanan bir enfeksiyondan kaynaklanabileceğine inanırlar ve bu da diğer benzer durumların arasında hormonal dengesizliklere, uyku sorunlarına yol açabilir.

Kronik yorgunluk, çok yorgun olduğunuzda hissettiğiniz duygudur. Uyuşuk, bunalmış ve zayıf hissetmeye başlar ve yeterince iyi olmamak basit bir durumdur.

Kronik yorgunluk temelde yorgunluk hissidir ve birçok insan bu olasılığı göz ardı edebilir, ancak kronik yorgunluğun ciddi bir uyuşukluk hissine yol açabileceği doğrudur.

Sensation Exhaustion: her zaman tükendi

Fibromiyalji problemleri olan insanlar, derin uyku seviyelerine ulaşmalarına yol açan bir deneyim yaşarlar.

Tükenme, yorgunluk ve genel olarak umutsuzluk duygusunda artışa neden olur. Diğer semptomlar arasında vücuttaki kanın yavaş dolaşımı, aşırı yorgunluk ve ağrı ya da uykuyu deneyimleme yetersizliği bulunur.

Ruh halindeki değişiklikler

Fibromiyaljiniz olduğunda ruh halinizin kontrolden çıkmış olduğunu hissedebilirsiniz. Kendinizi kötü bir ruh halinde bulabilir ve sevdiğiniz insanları kızdırıp kızabilirsiniz.

Bununla birlikte, ruh halini iyileştirmeyen ve kişinin sinirinde büyük bir azalmaya neden olan ve ayrıca ağrıda artışa neden olan bazı ilaçlar vardır.

Hormonal değişiklikler

Yabancı hormonal değişiklikler, fibromiyalji söz konusu olduğunda bilmediğiniz bir şeydir, ancak onların var oldukları doğrudur.

Hormonal değişiklikler, bazı hormonların aşırı derecede yüksek veya düşük bir üretimiyle sonuçlanır ve bu, pek çoğu tarafından fark edilmeyen bir şeydir, ancak görünmez fibromiyaljinin en yaygın semptomlarından biridir.

Uyuşmuş hissetmeye başlar

Uyuşma, fibromiyaljiden muzdarip olanlarda sık görülen bir sorundur. Ağrı yaygındır ve birçok hasta uyuşukluktan muzdariptir.

Uyuşma oradadır çünkü kasların spazmlarını ve sertliğini hissetmeye başlarsınız.

Uyuşukluk sinirleri tahriş eder ve fibromiyaljisi olanlarda bilinen bir his kaybıyla sonuçlanır.

Birçok insan bu semptomların göz ardı edilmesi gerektiğini düşünebilir, ancak bunların fibromiyaljinin en görünmez semptomlarından biri olmaları gerekmemelidir.

Fibromiyalji görünmez bir sakatlık olarak bilinir, çünkü onu göremezsiniz ve ne zaman acıdığını bilmezsiniz.

Bu nedenle, insanların görünmez semptomlarının farkında olmaları için daha da önemli hale getiren bir şeydir.

2

depresyon

Hepimiz depresyonun adını biliyoruz, ancak depresyon fibromiyalji ile gelen bir şeydir ve depresyon genellikle çoğunluk tarafından yönetilen bir şey olarak görmezden gelinebilir.

Bir kişinin depresyon nedeniyle kendini hissettirebileceği birçok farklı depresyon türü vardır, diğerlerinin arasında sabah tutukluğu, anksiyete, baş ağrıları görülür.

Fibromiyaljinin en ayrılmaz parçalarından biridir ve sumo ile tedavi edilmelidir. Öte yandan, hiç göz ardı edilmemesi gereken bir semptomdur.

Kemikler ve Ache ne zaman

Ağrıyan kemikler yaygın değildir, ancak genel olarak fibromiyaljisi olan kişilerin ağrılı kemikleri olduğu bilinmektedir.

Kemik ağrısı, ağrı ve diğerlerinin hepsi kan akışını kesen bir kesintiden kaynaklanır ve fibromiyalji bunu bir araya getiren bir şeydir.

Bundan muzdarip olanların uyku problemleri ve fiziksel egzersiz yapamamaları bilinmektedir.

Boğaz kemikleri, insanların günden güne ilerledikleri bir semptomdur, ancak birisi fibromiyalji nedeniyle olduğunu asla bilemez ve bu nedenle kontrol etmeniz gereken bir şeydir.

Garip rahatsız edici kabuslar

Fibromiyalji nedeniyle kabusları denemeyi hiç düşünmemiştim, ancak fibromiyaljinin kabuslar ve bunların çoğunu getirdiği doğrudur.

Belki de canlı olarak ortaya çıkabilir, hayalleri bozabilir ve fibromiyalji söz konusu olduğunda uykuya dalmakta güçlük çeker ve sonuç olarak kişinin dikkat etmesi gereken bir semptomdur.

Ayrıca aşırı uyku olan hipersomniaya da neden olabilir. Bu nedenle, bu semptomların olup olmadığını kontrol etmeli ve fibromiyalji nedeniyle olabileceğinden bir kabus göz ardı etmemelidir.

Ifade edememe

Bazı şiddetli fibromiyalji vakalarında kendinizi doğru kelimelerle ifade edememe veya doğru isimleri hatırlama veya yüzleri görme konusunda yetersizlikleriniz olabilir.

Talimatları izleyerek ve trenin izini kaybetmekte ve kolayca dikkatinizi dağıtarak çok fazla zorluk çekebilirsiniz.

Öte yandan, kısa süreli bir hafıza kaybına da sahip olacaksınız. Kısa süreli hafıza kaybı, küçük şeyleri unutmak, gerçekten önemli olan şeyleri ifade eder.

Aşırı duyarlılık: kokulara vb.

Fibromiyalji aynı zamanda kokulara, parlak ışıklara ve yüksek seslere karşı aşırı duyarlılığa neden olur.

Parfümler konusunda çok dikkatli olmanız ve arabanızı hiçbir şeye karşı son derece hassas bir hale getirmeniz gerekecek.

Ayrıca, alkol ve yiyeceklere ve diğerlerine karşı duyarlılığa çok düşük bir toleransa sahip olabilirsiniz.

konsantre olmada zorluk

Evet, fibromiyalji ile ilgili başka bir gerçek, konsantre olmak için birçok zorlukla yüzleşmeniz gerektiğidir. Görme ve görsel kör noktalar olmadan görüşte değişiklikler olabilir.

Konsantre olamayabilirsiniz, kimse olamaz ve pozisyon artabilir.

Anksiyete, kaygı, kaygı

Anksiyete, fibromiyalji ile ilişkili çok yaygın bir sorundur ve asla göz ardı edilmemesi gereken bir şeydir.

Anksiyete bizim yaşımızda ve zamanımızda sık görülen bir semptomdur, fakat aynı zamanda görünmez fibromiyaljinin bir belirtisidir.

Bu nedenle, endişe duyduğunuzda, bunun bir hastalıktan kaynaklanabileceğinden emin olmalısınız.

deniz hastalığı

Fibromiyalji ayrıca baş dönmesine ve uyuşukluğa neden olabilir. Ayağa kalkıp düşebilir, vb.

Bu genellikle fibromiyalji ve göz ardı edilmemesi gereken bir semptom ile ilişkilidir.

Akıl karışıklığı durumu

Fibromiyalji Yapmanız değil ne yaptığınızı ve hangi bilmiyor olabilir, zihinsel karışıklık devleti her zaman var yapabilir ve böylece dikkate alınması gereken bir durumdur.

Fibromiyalji kaybetmek yapabilir ve gerçekten anlayamıyorum bir çok karışık halde sizi zorlayabilir ama biz fibromiyalji bir nedeni olabilir biliyorum.

çam deviren

Asla bilemezsiniz, ama fibromiyalji sizi rahatsız edebilir ve genel, uyuşuk ve tembel hissedebilirsiniz. Görmezden gelmemeniz gereken bir semptomdur.

engel

Rab başka nedenlerden dolayı krampları ile başa düşünebilir, ama gerçek fibromiyalji cramps- kramp çok şiddetli ağrı vücudunuzun neden getiriyor ve genel olarak hayatını tehlikeye olmasıdır.

Bu nedenle, hiç göz ardı edilmemesi gereken bir şeydir. Kramplar bacaklara veya vücuda zarar verebilir, genel olarak çok farklı bir his hisseder.

Sebep ne olursa olsun, kramplar ciddi ve fibromiyalji görünmez bir belirti vardır.

Zayıf, zayıf, zayıf

Evet, zayıflık da sıklıkla fibromiyalji ile ilişkilidir ve bu diğer semptomlardan da kaçınmamalısınız, çünkü başka birçok problemle de sonuçlanabilir. Zayıf hissetmeye başlayabilirsin, ama fazla mesai fibromiyaljinin bir belirtisidir.

Hafıza kaybı

Bellek kaybı genellikle fibromiyalji ile ilişkilidir. Unuttuğunuzu hissetmeye başlayabilir ve fibromiyaljinin sebebini bilmelisiniz.

kronik başağrısı

Kronik baş ağrısı aynı zamanda fibromiyaljinin sık görülen bir belirtisidir. Şiddetli baş ağrıları ile gelir ve migrenlerde kendini gösterir.

IBS

IBS irritabl barsak sendromu olarak bilinir ve sıklıkla fibromiyalji ile ilişkilidir. IBS karın ağrısı, bulantı, ishal ve diğer semptomlara neden olur.

Uyku eksikliği

Uyku eksikliği, fibromiyaljinin yaygın bir semptomudur ve uyku yetersizliği, diğer birçok problemin yanı sıra, anksiyete, stres, yorgunluk ve diğerlerini de tetikleyebilir.

Acıya daha fazla hassasiyet

Fibromiyaljiniz varsa, şiddetli ağrı duyarlılığı yaşadığınızı fark edebilirsiniz. Ağrı küçüktür, ancak ciddidir ve bu da kişinin daha az dirençli olmasını sağlar.

Yüksek düzeyde yorgunluk

Aşağıda belirtilen tüm belirtiler yüksek düzeyde yorgunluğa katkıda bulunur. Bir kişinin düşünebileceği hissi, fibromiyaljiden başka ciddi bir düzeyde yorgunluğa neden olabilecek ve göz ardı edilmesi gereken bir şeyden kaynaklanmaktadır.

Görsel kör noktalar

Hiç görsel kör noktalarınız oldu mu? Fibromiyaljinin bir nedeni olabileceğini biliyor. Fibromiyalji gözlerinizi yaşatabilir, bu yüzden dikkatli olun ve bu semptomlara dikkat edin.

Bulantı hissi

Kadınlar bulantıların başka bir probleme bağlı olduğunu düşünebilirler, ancak fibromiyaljinin bulantı ile gittiğini bilmelisiniz.

Vertigo ve iki ayak üzerinde duramamanız olabilir. Mide bu sizi yapar ve fibromiyaljinin bir parçasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!