Fibromiyalji ve fleksör kalça AĞRISI

Fibromiyalji ile birlikte yaşarken, bu alanda kalça fleksör problemleri veya ağrısının görülmesi nadir değildir. Kalçalar, kalça fleksörleri ve alt sırt fibromiyaljinin ağrı bölgeleri ile koreledir, çünkü bunlar alt sırtın etrafındaki bölgeleri, tetik noktasının diğer bölgelerini ve diğer etki alanlarını etkiler. çevreleyen bölgelere. 

Kalça fleksör kasları kalçaların esneklik ile hareket etmesine izin verir.  Bacaklarını her hareket ettirdiklerinde bu kaslara bağlılar, bu da kalçaların normal gün boyunca meydana gelen hareketlerin çoğunda yer aldığı anlamına gelir.

Sağlıklı bir insan kalça fleksörlerini ne sıklıkta kullandıklarını fark etmeyebilir, ancak kalça fleksörlerinde ağrıyla karşılaşan fibromiyalji ile yaşayan herkes daha düzenli olarak bilecektir.

Şahsen, kalça fleksörlerinin ağrısıyla uğraştım ve üç yıl önce tam histerektomi sonrası ek güvenli lifli egzersizler geliştirirken bu alanları güçlendirdim. Evet, anlıyorum  , bu yazının sonunda daha sonra bunun hakkında konuşacağım.

Kalça fleksörlerinde ağrıya neden olabilecek bazı bilinen yaralanmalar ve medikal durumlar olsa da, sıklıkla bahsettiğim birçok günlük aktivite dışında, bu ağrının fibromiyaljisi olan bir kişinin doğrudan bir nedenini tanımlamak zor olabilir.

Acıyı, teşhis edilen durumun başka bir belirtisi olarak düşünebilir veya ağrının kesin nedenini belirlemek için daha fazla zaman alabiliriz. Her durumda, kalça fleksörlerinin ve fibromiyaljinin ağrıları, etkili ve hızlı bir şekilde tedavi edilmezse sıklıkla zayıflatılır.

 Hibridomiyalji ve Kalça Flexor Ağrısını Anlama 

Kalça fleksör ağrısına sıklıkla fleksör tendinoz denir. Bu durumdaki ağrı genellikle aşağıdaki kasların birinden veya her ikisinden gelir: Illicacus ve Psoas. Bu kaslar sıklıkla iliopsoas diye bilinen bir birim olarak bir araya gelirler.

Psoas, sırt ve bacaklarda çok fazla ağrıdan sorumludur, çünkü çoğu insanın gün boyu tuttuğu oturma pozisyonları, kasları uzun bir süre kısaltır. Kalkıp tekrar hareket etmeye başladığınızda, bu kas germek ve düzgün çalışmak istemiyor.

Fibromiyaljisi olanlarda ağrı, kalçaların hareket etmesine yardımcı olan diğer kaslardan gelebilir. Bu, kaslar kalça fleksör kaslarından daha düşük olsalar bile kuadriseps içerir.

Fibromiyaljiye bağlı olmayan bir yaranın ya da fibromiyaljiye bağlı olmayan bir problemin neden olduğu fleksör tendinosis belirli bir kas ya da kalça bölgesine odaklanabilirken, fibromiyalji hastaları vücudun bu bölgesine yayılan ağrıyla karşılaşabilirler. Genellikle fibromiyaljinin ağrısında olduğu gibi, ağrının nedeni genellikle açıklanamaz.

Tedavi   fibromiyalji ve ağrı kalça fleksor

Fibromiyalji ve kalça fleksör ağrısını önlemenin kolay bir yolu, uzun süre tek pozisyonda oturmaktan kaçınmaktır. Kalk ve periyodik olarak hareket et, böylece kasların kendilerini konumlandırmak için zamanları yok.

Sık sık güvenli ve etkili egzersiz ve vücudu güçlü ve esnek tutmak için belirli bir egzersiz seviyesine katılmanın önemini hissettiğimi hissediyorum ve bu da kalça fleksörlerinde ağrı için başka bir tavsiyedir.

Kalça fleksiyonu germe

Nasıl hareket edeceğini ve açıların ve telafinin ne kadar önemli olduğunu öğrenirseniz, kas ağrısının bazı nedenlerini önlemeyi o kadar kolaylaştıracaktır.   Bu en hassas alanlarda güvenli ve sorunsuz çalışmanın daha fazla yolunu öğrenmek için Fibro Fit kullanıcıları sayfasında beni takip edebilirsiniz   . Videolar bölümünde, kalçalarınıza ve sırtınıza, piriformis’e ve daha fazlasına sorunsuz bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacak yan yana egzersizlerim gibi egzersizleri göreceksiniz.

Ben de nazikçe bu savunmasız alanları güçlendirmek için histerektomi sonrası kadınlar ve diğer karın ameliyatları ile çalışır. Ben orada oldum ve evet, bir histerektomi sonrası güçlü hissetmek ve fibromiyalji ve nöbetlerin karmaşıklığı ile yaşayabilir.

Burada ne işim bölüm özellikle oturduktan sonra, her zaman için idealdir. (Ayakkabısız) diz bir bacak kaldırın tarafından diz iç kısmında hafifçe ayağını koyarak ya da aşağıdaki (Bu kalça gevşetir) gerekli, o zaman aynı tarafta kol çekin ve çıkan ışık hissetmiyorsanız oblikelerden kalçalar.

Gününüzün çoğunu bir masada oturuyorsanız, yüksek derecede ayarlanabilir bir ofis koltuğuna yatırım yapın. En yüksek sandalyeyi yerleştirin ve kalçaların dizler üzerinde durmasını sağlayın. Bu pozisyon kalça fleksörleriniz için daha sağlıklıdır ve bu kasların ofis koltuğunun tipik pozisyonundaki azalmasının neden olduğu ağrıyı ortadan kaldırabilir. Çalışma alanınızı kolayca kaldırmanızı sağlayan bir ayakta durmayı bile düşünebilirsiniz.

Geçen yıl bir masa standı kullanmaya başladım ve aslında, şimdi oturuyorum, masamın üzerinde daha fazla koşul yapmak için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. (Not: Bazıları, sabit bir masanın omuzlarında yukarı ve aşağı inmek zor olabilir, bu nedenle pozisyonları taşımak için bir elektrik kontrolünü kullanan bir masaya ihtiyacınız olabilir)

Normal kuvvet antrenmanı ve çok hassas uzanmalar (güvenli bir şekilde yapılır) bu kasların güçlü ve esnek kalmasına yardımcı olabilir. Yine, aşırı oturmamaya dikkat edin veya bu, gerçek egzersizi dahil etme çabalarını sabote edebilir. 
Teşekkür !! Lisa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
error: Content is protected !!