Fibromiyalji .. Çok yararlı bir yazı: Lyrica, Cymbalta ve Savella: Çalışıyorlar mı?

Fibromiyaljiniz varsa, doktorunuzun size ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından fibromiyalji için onaylanmış üç ilacın bir veya daha fazlasını reçete etmesi olasıdır. UU. (FDA). Çalışmıyorken ve yan etkilere neden olduğunda hayal kırıklığına uğramış olabilir.

Lyrica (pregabalin), Cymbalta (duloksetin) ve Savella (milnasipran) denedim. Benim tecrübem iyi çalışmıyor ve klinik araştırmalar bunu yapmak için yeterince güvenilir kanıtlara sahip değil.

Hastaların bu ilaçlarla ilgili yorumları aslında son çalışmalardan daha çok şey anlatıyor. Sadece çevrimiçi bir foruma göz atın ve bu ilaçlarla ilgili hoş olmayan deneyimlerinizin pek de benzersiz olmadığını ve paylaştığını gösteren fibromiyalji bulun.

Lyrica

Lyrica, Pfizer tarafından epilepsi için bir tedavi olarak geliştirilmiştir, ancak şu anda yaygın olarak farklı ağrı tipleri için reçete edilmektedir. Lyrica FDA tarafından 2007 yılında fibromiyaljinin tedavisi için ilk ilaç olarak onaylanmıştır. Pfizer, web sitesinde, fibromiyaljili hastalarda Lyrica’nın “fibromiyaljinin ağrısını önemli ölçüde azalttığını ve fiziksel işlevi geliştirdiğini” söyledi. Ama gerçekten mi?
2005 yılında, artrit ve romatoloji sonuçlarında yayınlanan ilk çalışma, Lyrica’nın, çalışma grubundaki 529 fibromiyalji hastasının sadece% 29’unda ağrıyı hafifletmede etkili olduğunu ortaya koymuştur.

Çalışmanın önemli bir dezavantajı, kilo alımının, katılımcıların% 10’unu etkilemesiydi.

Artrit ve romatoloji ile ilgili ilginç olan şey, çok sayıda katılımcının ödem, ağız kuruluğu, kilo alımı, enfeksiyon gibi Lyrica’nın yan etkileri nedeniyle vazgeçmesidir. artan iştah ve kabızlık.

Calgary Üniversitesi’ndeki bir 2014 araştırması, İlaç Güvenliği alanındaki Terapiler Dergisi’nde yayınlanan sonuçlarla birlikte, Lyrica ve ödemin bazı hastalarda kilo almasına neden olduğunu da ortaya koydu.

Bu yan etkiler, özellikle kilo alımı, çoğu insan için iyi görünmeyen bir ilaca değmez. Lyrica ile fibromiyalji için diyet değişikliklerinin daha fazla yararı olurdu, en azından bu benim deneyimim oldu.

Tüm almak iki yıl sürdü LYRICA 40 kilo kilo artışı oldu. Bu kadar uzun kalmanın hatalarını yaptım, o günün benim için çalıştığına inanmak.

cymbalta

Cymbalta başlangıçta Eli Lilly tarafından depresyon tedavisi olarak geliştirilmiş ve pazarlanmıştır. Bunun için bazı reklamları geri çağırabilirsiniz. 2008 yılında, Cymbalta fibromiyaljiyi tedavi etmek için ikinci FDA onaylı ilaç oldu.

Cymbalta fibromiyaljisi olan hastalarda yıldız skorları olmamasına rağmen Lyrica bence bence. Birinci Basamak Sağlayıcısında Klinik Psikiyatri Dergisi’nde yayınlanan ilk denemeler, çalışma katılımcılarının üçte birinden fazlasının (% 36) ağrıya bağlı olarak en az% 50’lik bir azalma olduğunu göstermiştir. Günde bir veya iki kez 60 mg’lık bir doz.

Klinik İmmünoloji Uzman İncelemesi’nde yayınlanan bir raporda, birçok katılımcının bulantı, baş ağrıları ve uyku bozuklukları gibi yan etkiler nedeniyle Cymbalta’nın Faz I, II ve III çalışmalarına düştüğü bulunmuştur. .
Cymbalta yıllardır bana biraz acı vermişti, ancak diyet ve yaşam tarzımda da değişiklikler yapmış olabilir. Cymbalta bana bir şeye yardım ettiyse, fibromiyaljinin sıklıkla geride bıraktığı depresyon duygularını sürüyorsunuz.

Savella

Savella deneyimlerim Lyrica ve Cymbalta ile olan deneyimlerimden çok daha kötüydü. İki hafta boyunca devam edemedim çünkü yan etkiler baş edebileceğinden daha fazlaydı. Baş dönmesi, mide bulantısı, yorgunluk ve şiddetli baş ağrıları, belirtilen yan etkilerden birkaçıydı. Ve bende fibromiyaljinin semptomlarının acısı veya rahatlaması yoktu.
Savella, özellikle Fibromiyalji için Forest Laboratories tarafından geliştirilmiş ve 2009 yılında FDA tarafından onaylanmıştır.

Lyrica ve Cymbalta gibi, çalışmalar Savella’nın zayıf performansını doğrulamaktadır. Journal of Pharmacology and Therapeutics dergisinde yayınlanan çift kör bir çalışma, dört fibromiyalji hastasından sadece birinin (% 26) ağrıyı azalttığını buldu.

Savella yan etkileri ve tedavi başarısızlığı nedeniyle devam eden kesilme oranları da% 43 gibi yüksekti.

2010 yılında, tüketici savunuculuğu grubu Public Citizen FDA’dan, hipertansiyonu olmayan hastalarda kan basıncındaki artışla başlayacağı için Savella pazarını geri çekmesini istedi. Grup ayrıca, Savella’nın intihar düşüncelerinin artmış riskini de temsil ettiğini ileri sürdü.

FDA geçen yıl cevap verdi ve Kamu Vatandaşının isteğini reddetti, ancak Savella’nın güvenliğini izlemeyi sürdüreceğini söyledi.

Düşüncelerim

Gerçek bir gelişme sunmaktadır gördüğüm tek ilaç özellikle FDA tarafından fibromiyalji tedavisinde onaylanmış olmadığından reçete edilir “etiketi” Pfizer Neurontın (gabapentin) vardır. Neurontin benim sinir ağrısı yardımcı oldu ve gerekirse kramp ve sık kas spazmları acı olarak da kas gevşeticiler aldi.
Çalışmalar romtalgia fibdolor tedavisi için Neurontin etkinliğini doğruladı ve uyku ve yorgunluk geliştirmek var. Artrit ve Romatizma sonuçları yayınlanan bir çift kör çalışma, fibromiyalji hastaların yarısından fazlası (% 51) Neurontin® rahatlamışlardır olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu geliştirilen bir ilaç için fena değil

Her ne kadar Neurontin’in kesinlikle herkese yardım etmediğini anlamama yardımcı oldu. Neurontin’in uyuşturucu bağımlıları tarafından istismar edildiğine dair raporlar bile var. Neden Lyrica, Cymbalta ve Savella üreticilerinin çoğu insanın gerçek sonuçlarını sunmayan pazarlama ilaçlarına devam ettiğini bilmiyorum. Ancak, bu ilaçlar mevcuttur ve doktorlar hala fibromiyalji tedavisi için reçete. Umarız gerçekten işe yarayan ve bize gerçek acı ve güvenilir rahatlama ve semptomlar veren yeni fibromiyalji ilaçlarına sahipsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
error: Content is protected !!