bacaklarda fibromiyalji etkileri .. fibrmiyalji ve bacaklarda ağrı arasındaki bağlantı

Bacak ağrısı ve fibromiyalji: bağlantı

Fibromiyaljinin uygun markası, bacaklarda işkence içeren sınırsız bir ızdıraptır. Ateş ve fibromiyalji, bir bireyden diğerine farklılık gösterebilir, ancak çok fazla acı çeken, sıkıcı bir acı, derin bir acı ya da daha fazla ağrı gösterebilirler. batma hissi

Fibromiyalji işkence ve bacak dernekleri

Fibromiyalji ile tanımlanan bacağın işkencesi, eklemleri çevreleyen bağlarda, kaslarda veya tendonlarda oluşabilir. Amerikan Fibromiyalji Sendromu’na göre, bu bölgelerdeki acıların tezahür etmesine rağmen, duyumların işlenmesindeki sorunlar nedeniyle duyumlar yoğunlaşmaktadır.

Fibromiyalji ile tanımlanan bacaklarda ağrıya neden olan çeşitli belirtiler arasında bacak bozuklukları ve en uç noktalarda irritabl veya titreme ölümü yer alır. Fibromiyalji, büyük bir kısmı kadınların% 2 ila% 4’ü arasındaki Amerikan erişkinde bir etkiye sahiptir.

Fibromiyalji anlaşılamamıştır ve endikasyonlarının çeşitli geleneksel ve isteğe bağlı tedaviler ile izlenebilmesine rağmen yaşam tarzındaki değişikliklerle birlikte tedavi yoktur.

huzursuz bacak üzgün

Klinik Uyku Tıbbı yorum Journal dağıtılan bir fibromiyalji insanlar bozukluk huzursuz bacaklar, ileri hareketine neden gösterimleri takip etmek çarpıntı veya zor diğeri tarafından açıklanan bir nörolojik sorunu oluşturmaya muhtemel olduğunu gördük. bacaklar Duygular genellikle öğleden sonra saatlerinde azalır ve sabahları dağılır. 1 veya iki bacakta oluşabilirler.

Bacakları hareket ettirerek, endişeli bir bacak bozukluğu olan kişiler, azalmış acı ve diğer saldırgan duygulara maruz kalabilirler. Herhangi bir durumda, geri kalanı da Nörolojik Bozukluklar ve İnme Ulusal Enstitüsü (NINDS) ‘e göre, kırmaya güçleştirir bacaklarda hissini değiştiren eğilimindedir.

Uzmanlar, fibromiyaljili çalışma üyelerinin% 33’ünün kötü duygudurum bozukluğuna sahip olduğunu, buna karşın fibromiyaljisi olmayanların sadece% 3’ünde bozukluk olduğunu bulmuşlardır.

Amnizonun kalıntısı fibromiyaljiye ek olarak başka bir düzenli etki anlamına gelir ve analistler, fibromiyaljili birçok kişinin açgözlü bacak bozukluğuna ara verebileceğini söyler.

Bacak kaygısının çoğu ilacı, NINDS tarafından belirtildiği gibi endikasyonları hafifletmek için koordine edilir. Yaşam yolundaki değişiklikler, fibromiyalji ile tanımlanan bacak rahatsızlıklarına olan ilgiyi hafifletebilir, kafein, sigara ve alkol tüketimine bağlanabilir. Ek olarak, örneğin demir, magnezyum ve folik asit almak, irritabl fibromiyalji ve bacak sendromu ile tanımlanan bacaklarda kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olabilir.

Alıştırma, normal dinlenme ve termal pedlerin bir örneğini kucaklamak da işkencenin azaltılmasına yardımcı olabilir.

nöropati

Nöropati ayaklar da dahil olmak üzere en uzak noktalarda titreme veya acı çekmeye neden olur. Fibromiyaljili bazı hastalar, Amerikan Nöroloji Derneği’nin bir toplantısında sunulan bir derlemede belirtildiği gibi, aslında düşük lifli polinöropati (SFPN) olarak bilinen ilgili bir probleme sahip olabilirler.

Uzmanlar, fibromiyaljili hastaların% 46’sının, bazen tedavi edilebilen bir periferal nöropati türü olan SFPN’ye sahip olduğunu bulmuşlardır.

Harvard’daki nöroloji profesörü Anne Louise Oaklander, “Bu, bazı fibromiyalji vakalarının arkasındaki bir bileşen için ana hedef testlerin bazılarını sağlamaktadır ve kök nedenini ayırt etmek, daha iyi ilaçlar bulmak için ilk adımdır” diyor. Tıp Fakültesi ve Çalışmalar Yaratıcısı.

SFPN, fibromiyalji gibi tahtada işkenceye neden olur, ancak fibromiyalji ile ilgili durum olan güvenilir bir sonuç sunabileceğine dair kanıtları vardır.

Programlanabilir alternatif içerik yok.

hassas yaklaşımlar

Fibromiyalji hastaları düzenli olarak bacaklarda bulunan tetikleyici yaklaşımlar olarak da adlandırılan hassas acı yaklaşımları oluştururlar. WebMD’nin belirttiği gibi, her bireyin acelesi olduğunda acı çekmeye neden olan 9 beden grubu vardır. Bacakda, hassas diz her diz içinde eksen yaratabilir ve sakrumun hemen arkasındaki kalça olabilir.

Bir erkek WebMD tarafından belirtildiği gibi yavaş yavaş bu sayı, artık daha az olan, bu halde, en az 11, hassas bir azab yaklaşımlar işkence zaman fibromiyalji makul bir analiz ortaya çıkar. Tetik topraklarında işkence nedenini odaklanır zaman Fibromiyalji ile özdeşleşmiş Eziyet bacak oluşabilir.

Bacak işkence ve fibromiyalji tedavisi

Bacak ağrısının ve fibromiyaljinin tedavisi genellikle, ilaçların ve yaşam tarzındaki değişikliklerin, işkenceyi ve kişisel tatminini azaltan bir kombinasyonu ile bütünsel bir yaklaşım gerektirmektedir.

fibromiyalji için öngörülen araçlar, örneğin, Tylenol ya da örneğin steroidal olmayan ağrı kesicileri (NSAID’ler, fibromiyalji ile ortaya çıkan tahriş azaltma ve kalıcı sabit azaltarak Advil. NSAID’ler çalışma analjezikler içerirler. Bunun içinde her durumda, analjezikler postaların uzun süreli kullanımı fiziksel reaksiyonları, örneğin, bakım sıvısı, yüksek tansiyon ve mide problemleri, böbrek veya kalp neden olabilir.

Opioidler bazen geçirilir, ancak ilaçlar Artrit ve Kas-iskelet ve Cilt Hastalıkları Ulusal Enstitüsü (NIAMS) ‘e göre, fibromiyalji ile özdeşleşmiş bacak işkence rahatlatmak dair hiçbir onay gelmedi. Ek olarak, opiatlar kritik fiksasyon risklerine sahiptir ve yanlış davranırlar.

Yaşam tarzındaki değişiklikler bacaklarda acı çeken insanların en ideal kurslarından biridir ve fibromiyalji işkenceyi kontrol edebilir. İzleme problemleri, örneğin, bacak rahatsızlıkları, temel olarak, kaliteli dinlenmeyi sağlamak için sinirlendiricidir.

Sakin dinlenmeye enerji vermek için yaklaşımlar genel bir dinlenme planının inşasını, günün genç saatlerinde alıştırma yapmayı ve yatağın uyumaya devam etmesini içerir. İnternette gezinmek ya da yatakta dikkatli bir şekilde kitap okumak, beyni bilinçli ve dinlenmeye devam ettirebilir. Uykudan önce bir soyma rutini yapmak da dondurabilir. Açılmamış müziğin temizlenmesi veya ayarlanması, günün görülebilmesi ve psişenin gevşemesine yardımcı olur.

Yeterli egzersizi elde etmek için bir nokta yapmak, yaşam değişkeni için hayati bir yoldur, potansiyel olarak bacaklarda ve fibromiyaljide NIAMS’de gösterildiği gibi ağrıyı izlemek için en zorlayıcıdır. Kalbin işkence ve güçsüz kalmasıyla mücadele etmek, yürüyüş yapmak ya da bisiklete binmek büyük dinlenmeyi pekiştirir ve işkenceyi daha da hafifletebilir.

Fibromiyaljinin yanması nedeniyle, organik ürünler, sebzeler ve kepekli tahıllar açısından zengin bir diyet yeme endikasyonları azaltmaya yardımcı olabilir. Fibromiyaljisi olan pek çok insanın, WebMD’de belirtildiği gibi, geçim duyarlılıkları, glüten, süt, yumurta veya katkı maddeleri vardır. Bacaklardaki ağrıyı tetikleyen besinleri ayırmak için bir yiyecek günlüğünün tutulması yan etkilerin tedavisine yardımcı olabilir.

Daha az zorlu yiyecekler ile pişirmek için, önceden kesilmiş veya yıkanmış olan yerde yetiştirilen gıdaları satın alın. Düzenli gıdaların veya sağlıklı yaşamın bir dükkanından sipariş edilen gıdaların satın alınması da yemek pişirmek için zıt bir seçenek olabilir. Fiksasyon kayıtlarını, bazen organize gıdaların teorik olarak, ses olarak sunma ihtimalinden bağımsız olarak, sabitlemelere işkence ettikleri gerçeğinin ışığında dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Zencefil ve oksidan zerdeçalın tatlarına karşı güçlü bir yatıştırma da dahil olmak üzere otlar ile yemek pişirmek, fibromiyalji ile tanımlanan bacağın işkencesini azaltmaya da yardımcı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
error: Content is protected !!