Annemin fibromiyalji var. Bu beni ağlattı

Kronik ağrı giderek yaygınlaşıyor.

Bununla birlikte, kronik ağrı ve kronik hastalıklar genellikle görünmezdir. Birçok durumda küf, görünür deri döküntüleri veya burun akıntısı söz konusu değildir. Kronik ağrılı hastalar genellikle “normal”, belki de ortalamadan biraz daha kırılgan veya üzgün olurlar. İki buçuk yıl boyunca kalçada dört buçuk yıl süren kronik ağrı için kronik baş ağrısından şikayetçiydi.

Sık sık sadece acı çekiyorsa depresif, ilgisiz ve kızgın görünüyordum. Ben pek çok gün yataktan çıkmadım değildi. Konuştuktan sonra bazen zorlaştı.

Ağrım yüzünden bir işimi kaybettim. İptal edilen planlar ve arkadaşlar göz ardı edildi. Yanlış anlaşıldım ve yalnız hissettim. Acı çektim. Cevabın orada olduğunu biliyorum ve sonunda iyileştim.

Ama şu anda, tüm kronik ağrıları olan hastaların bilmek istediği şeyleri çığlık atmak istedim:

1.   Göremediğiniz gerçeği, bu acı içinde olmadığım anlamına gelmez.

2. Her şey   kafamda değil.

3. Sadece   grip değil. Sadece bir hafta içinde değil.

4.   Lütfen tekrar etmeyin: “Sadece bunu düşünmeyin.” Onun sürekli acısı, bu imkansız.

5.   Hugs uyandırabilir. Güzel mesajlar bunlar. Benim için orada olduğunu bilmem gerek.

6.   değişim için “sihirli tedavi” sayesinde, çevrimiçi hakkında okudum. İnan bana, ondan haber aldım ve eğer uygunsa denedim.

7.   denemek   çok   sert etmek normal bir hayat.

8.   Planları iptal etmemeye çalışıyorum ve eğer seçeneğim olsaydı planları iptal etmem.

9. Buradan çıkamıyorum   .

10.   Bazı günler daha iyidir, bazı günler daha kötüdür. Normal günlere bile yaklaştığınız günler vardır, diğer günlerde bile yataktan çıkamazsınız.

11.   Beni endişelendiriyorsun. Hayatını ve hayallerini bilmek istiyorum. Mutlu ve sağlıklı olmanı istiyorum.

12.   Kronik ağrım başkalarının kronik ağrısından farklıdır. Tüm hastalıklar ve ağrı semptomları eşsizdir. Deneyimlerimiz farklı olabilir, ama hepimiz acı içinde ve birbirimizle ilişki içerisindeyiz.

13.   Lütfen beni içki içmeye ve “biraz yaşamak” için ikna etmeye çalışmayın. Gerçekten çok az istediğim bir hayat, çok yaşamak. Bir içki, ama aklımdaki son şey.

14.   Eğer her şey depresif ya da sıkıcı gözüküyorsa, bu gerçekten çok büyük bir acı içinde uğraştığım ve mutlu ve normal olma izlenimini vermek için elimden gelenin en iyisini yaptığım anlamına gelir.

15.   Gerçekten açıklayamıyorum, kronik ağrı hissediyorsunuz. Ancak, “Sahip olduğunuz zaman bileceksiniz,” diyemem çünkü hiçbir zaman çok fazla acı çekmesini istemem.

16.   Çok uyumaya ihtiyacım var. Bununla birlikte, çok fazla acı ile uyumak zor olabilir ve sık sık beni yorgun bırakır.

17.   Kronik ağrım olduğu gerçeği, bunun nasıl ele alınacağını ya da onunla nasıl yaşayacağımı bilmiyorum anlamına gelmez.

18.   Bazen başka bir kişinin hayatını yönlendirmek için bir cezaevinde olmak gibi hissettirir.

19.   İlgi alanları, tutkuları, hedefleri ve hayalleri var.

20.   Beni unutmanı istemiyorum. Benden vazgeçmeyeceğim.

Şifa vermeyen 21 kişi. İçinde derin bir cevap olduğunu biliyorum (ya da olacak).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
error: Content is protected !!